רשות ההגבלים הסכימה - אך יינות ביתן לא תצטרף לקבוצת הרשתות במכרז על מגה

נציג הקבוצה: "הצלחנו לחלק 12 מתוך 17 סניפים בין הרשתות ואני מאמין שנצליח לחלק את כולם"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

הבעיות של קבוצת רשתות המזון ממשיכות ולא ברור כיצד תצליח להתמודד במכרז על רשת מגה: רשות ההגבלים הסכימה שרשת יינות ביתן תיכנס לקבוצת רשתות המזון המעוניינות לרכוש יחדיו כ-90 סניפים של מגה אולם בעלי יינות ביתן, נחום ביתן לא מעונין להצטרף לקבוצה.

הקבוצה פנתה היום לרשות ההגבלים בבקשה לאשר לה לצרף לקבוצה את יינות ביתן במקום רשת מחסני להב, שעזבה את הקבוצה ברגע האחרון לאחר שהתחייבה לרכוש 17 סניפים של מגה תמורת 50 מיליון שקל, מה שהשאיר את הקבוצה בבור כספי גדול מבלי שהיא יכולה להגיש הצעה במכרז. זאת משום שההצעה הכוללת של הקבוצה צפויה היתה לעמוד על כ-160 מיליון שקל.

נחום ביתן
נחום ביתןצילום: פבל טולצ'ינסקי

לדברי ישי אבידן, המייצג את הקבוצה, הסיפור עןד לא נגמר: "אחרי שיינות ביתן סירבו להצטרף לקבוצה חילקנו את 17 הסניפים של מחסני להב בין יתר 14 הרשתות בקבוצה. הודענו לנאמנים וביום ראשון נגיש להם את הצ'ק". במידה ולא תצליח לחלק את יתר הסניפים לא תוכל קבוצת 12 הרשתות, בהן יוחננוף ו-ויקטורי, לגשת למכרז על מגה.

כבר עכשיו הזמן דוחק בקבוצה: המועד הרשמי להגשת הצעות לנאמנים היה ביום שישי האחרון אולם הנאמנים עוד מוכנים ככל הנראה לקבל הצעות נוספות עד שיתחילו בתהליך ההתמחרות בתחילת שבוע הבא. הנאמנים מחכים בין היתר להצעה שיתכן ותגיע ממוטי בן משה, המנסה לקנות את החברה האם לשעבר של מגה - אלון רבוע כחול.

נכון לעתה הגישו הצעות במכרז רמי לוי וקבוצה המורכבת מביכורי השדה ומשחטת עוף עוז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker