למה גל"צ משדרת בשיתוף עם הרדיו הרוחני של שרי אריסון?

בגל"צ ובעמותת רוח טובה סירבו להגיב; הרמטכ"ל בכנסת: "המלצתי להוציא את את גלי צה"ל מהצבא, אך שר הביטחון סירב"

נתי טוקר
נתי טוקר

גלי צה"ל, תחנה שממומנת מתקציב משרד הביטחון, תקיים היום שידור משותף עם רדיו מהות החיים - גוף פרטי שבבעלות אשת העסקים שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים. השידור המשותף יהיה סביב יום המעשים הטובים, יוזמה של אריסון.

בשידור המיוחד בשעה 18:00 בערב ישדרו נעמי רביע, אורי גוטליב ולירון תאני משדר מיוחד לכבוד יום המעשים הטובים  בשיתוף רדיו מהות החיים, שבו יוצגו חיילים שעושים מעשים טובים. הרדיו הוא בבעלות אריסון ומשדר ברשת תכניות, סדרות ומוזיקה סביב נושאי רוחניים.

שרי אריסון
שרי אריסוןצילום: ניר קידר

זו הפעם השנייה שגל"צ משדרת בשיתוף פעולה עם רדיו מהות החיים, ושת"פ פעולה דומה היה גם בשנה שעברה. במקביל, נציגי עמותת רוח טובה של אריסון רכשו פרסומות ליום מעשים טובים בגל"צ, אך בתחנה ובעמותה אומרים כי אין כל קשר בין רכש החסויות לבין השידור המשותף.

בעמותת רוח טובה מכנים את יום המעשים הטובים כ"יום לאומי" וטוענים כי 1.3 מיליון איש בישראל ישתתפו במיזם. גל"צ היא התחנה היחידה שבה יש שיתוף פעולה ישיר עם רדיו מהות החיים של אריסון, אך בערוצים אחרים היו שידורים מיוחדים לרגל יום מעשים טובים – בהם קול ישראל, ערוץ 2 ועוד.

בגל"צ ובעמותת רוח טובה סירבו להגיב.

היום גם מתחה ביקורת על הכוונה לקיים דיון בכנסת סביב יום המעשים הטובים ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה), שקראה בפוסט בפייסבוק "לא להחדיר את היחצ"נות הבוטה של בעלת הון אל לב בית המחוקקים שהוא של הציבור כולו, כן לשרת את בני האדם הרגילים".

גל"צ גם ספגה היום ביקורת מהרמטכ"ל שהשתתף בדיון בוועדת חוץ וביטחון. לפי דיווח ב"מעריב", הרמטכ"ל גדי אייזנקוט אמר  כי לצערו שר הביטחון לא קיבל את המלצתו להוציא את גלי צה"ל מהצבא. "יש שם תקנים כמו לשתי טייסות קרב וחצי. זה לא יכול להימשך.  לא ייתכן שתהיה תחנה צבאית שמשדרת מחלוקות בחברה הישראלית. זה לא התפקיד שלה וזה לא דמוקרטי".

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ