בעקבות חשיפת TheMarker |

ח"כ גלאון למבקר: "העברת הכספים מוורטהיים לאשל - חשש לשחיתות חמורה"

גלאון פנתה למבקר המדינה בבקשה לפתוח בחקירה בחשד לשחיתות בהעברת הכספים בין החברה המרכזית לייצור משקאות קלים לבין נתן אשל

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר

ח"כ זהבה גלאון (מרצ) פנתה אתמול (ב') למבקר המדינה בבקשה לפתוח בחקירה בחשד לשחיתות בהעברת הכספים בין החברה המרכזית לייצור משקאות קלים לבין נתן אשל. כפי שנחשף ב-TheMarker, אשל קיבל מאז 2012 - אז נאלץ לעזוב את תפקידו כראש הסגל בלשכת רה"מ - כחצי מיליון שקל בתשלום חודשי מעמותה שממומנת על ידי החברה המרכזית למשקאות קלים, על אף שהעמותה כמעט ריקה מפעילות.

בפנייתה של גלאון למבקר נכתב כי יש לבחון "האם העברת הכספים העקיפה מהחברה המרכזית למשקאות לידיו של נתן אשל עומדת בכללי המנהל התקין, האם אשל המשיך לעבוד עבור ראש הממשלה לאחר שהודח וקיבל על כך תשלום מהחברה המרכזית למשקאות, והאם בתמורה הוא פעל, יחד עם ראש הממשלה, למען האינטרסים העסקיים של החברה?".

נתן אשלצילום: אמיל סלמן

לפי גלאון, "צירוף המקרים במסגרתו אשל, המקורב לראש הממשלה, החל לקבל שכר באופן עקיף מהחברה המרכזית למשקאות במקביל להדחתו הרשמית ובמקביל ליוזמות החדשות להגברת הרגולציה על החברה, מעלה חשש לשחיתות מהסוג החמור ביותר".

גלאון מבקשת לבדוק האם העברת הכספים התבצעה לפי כללי המינהל התקין, והאם אשל המשיך לעבוד בצורה כזו או אחרת עבור ראש הממשלה וזאת בתמורה לתשלום עקיף. עוד מבקשת גלאון לבדוק האם בתמורה לתשלום השכר לאשל, הוא וראש הממשלה נתניהו פעלו למען האינטרסים העסקיים של החברה המרכזית לייצור משקאות קלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker