דן מרגלית ובן כספית בחוץ: בנט דורש להמשיך פעילות החינוכית - בלי אקטואליה

בנט דורש להוציא את החינוכית מחוק תאגיד השידור הציבורי ולהמשיך את פעילותה כערוץ חינוכי לילדים ■ עם זאת, יופסקו שידורי האקטואליה בחינוכית עצמה ובשידוריה בערוצים 2 ו-1

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

הטלוויזיה החינוכית תצא מחוץ לחוק תאגיד השידור הציבורי ותמשיך לפעול כיחידת סמך של משרד החינוך – כך דורש שר החינוך נפתלי בנט. ההערכות הן כי הליכוד ייאמץ את הדרישה הזו ויקדם שינוי בחוק שיוציא את החינוכית בשלב זה מהחוק, כך שהיא לא תיכלל כערוץ ייעודי לילדים בשידור הציבורי.

עם זאת, בנט מסכים שלא להותיר את החינוכית במתכונת הנוכחית, אלא להפסיק את כל שידורי האקטואליה שלה ולהתמקד אך ורק בתכנים חינוכיים לילדים. כיום החינוכית כוללת תכנים לילדים ותוכני אקטואליה למבוגרים, חלקם בשידור בערוץ 23 של החינוכית וחלקם משודרות בערוצים 2 ו-1.

בן כספיתצילום: אייל טואג

כך למשל, התוכנית "ערב חדש" בהגשה לסירוגין של דן מרגלית, אראל סג"ל, עידן קוולר ושרה ב"ק - משודרת בערוץ 1; "עושים סדר" בהגשה לסירוגין של בן כספית וגל גבאי משודרת בערוץ 2; התוכנית הכלכלית "עושים חשבון" ו"תיק תקשורת" משודרות בחינוכית עצמה. ועוד שלל תוכניות למבוגרים.

בנט דורש כעת כי הערוץ יהפוך לממוקד אך ורק בתכנים לימודיים לילדים, ויופסקו כל שידורי האקטואליה של החינוכית – כולל בחינוכית עצמה ובשאר הערוצים. בעבר נטען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עשה ניסיונות לסגור את החינוכית כדי למנוע מכספית לשדר בחינוכית, אך הוא המשיך לשדר לאחר שהוחלט להמשיך את פעילותה. כעת יש יוזמה להפסיק לחלוטין את שידורי האקטואליה של החינוכית.

דן מרגליתצילום: טס שפלן

מטעמו של בנט אישרו את פרטי הידיעה.

שר החינוך נפתלי בנטצילום: אלכס קולומויסקי

תגיות:

תגובות