יש הסכמה: יוכפל שיעור העובדים שיעברו מרשות השידור לתאגיד החדש

לפי ההסכם, 450-430 עובדי רשות השידור יעברו לתאגיד החדש - ובכך יווצר רוב סמלי של העובדים

נתי טוקר
נתי טוקר

שיעור העובדים בתאגיד החדש שיגיע מרשות השידור יוכפל מ-25% כיום ל-51% - כך סוכם לאחר חודשים ארוכים של מו"מ, שגרם לעיכוב בהקמת תאגיד השידור החדש, בין משרדי הממשלה להסתדרות, לתאגיד השידור החדש ולוועדי העובדים ברשות השידור. לפי ההסכם, 450-430 עובדי רשות השידור יעברו לתאגיד החדש. ההסכמה התקבלה בתיווכו של יו"ר ועדת הכלכלה, איתן כבל (המחנה הציוני).

לפי ההסכם, העובדים ייקלטו בתאגיד בתנאי שכר חדשים, ולא בתנאי השכר הגבוהים של רשות השידור. עם זאת, הם יזכו לפיצויי פרישה מלאים כמו כל שאר הפורשים מהרשות - כ-700 אלף שקל בממוצע.  לאור דרישת סיעת הבית היהודי, נקבע כי בשלב זה החינוכית בשלב זה תצא מחוץ לחוק.

נושא מספר העובדים של רשות השידור שייקלט בתאגיד החדש היה במרכזו של העימות בין ההסתדרות למשרדי הממשלה ולתאגיד. מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, ומשרדי האוצר והתקשורת דרשו חופש פעולה בבחירת העובדים, וזאת כדי להקים תאגיד חדש ויעיל שאינו סובל ממחלות העבר של רשות השידור. מנגד, ההסתדרות וועדי העיתונאים ברשות דרשו כי שיעור העובדים בתאגיד שיגיעו מרשות השידור יעלה ל-90% לעומת 25%.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ניהל בנושא זה מאבק נחרץ ואף פיצץ בעבר ישיבה שהתקיימה בנושא. אי ההסכמות בנושא זה היו בין הגורמים לעיכוב בהקמת תאגיד השידור החדש. עד כה התאגיד גייס רק כ-40 עובדים מתוך כ-400 עובדים שהוא רשאי לגייס.

השבוע הגיעו הצדדים להבנות, וכאמור שיעור העובדים מרשות השידור יוכפל ל-51% - כלומר רוב סמלי של העובדים. המשמעות היא ש-450-430, עדיין לא נקבע במדויק, מבין 853 עובדי התאגיד החדש יהיו עובדי רשות השידור. כיום עובדים ברשות השידור, לאחר גלי הפרישה מרצון, כ-1,100 עובדים. המשמעות היא שכ-650 עובדים יפוטרו כחלק מסגירת רשות השידור.

בימים הקרובים אמורה להגיע לכנסת הצעת החוק לדחיית מועד היישום של חוק תאגיד השידור הציבורי, והיא תידון בוועדת הכלכלה. הדחייה היא של שישה חודשים עם אפשרות לשישה חודשים נוספים. כבל עצמו היה מעורב במו"מ בין הצדדים ודחף להסכמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker