ההסתדרות גייסה כ-20 עיתונאים למיזם אינטרנטי לחידוש "דבר ראשון"

ההערכות הן שעלות הפעלת אתר כזה היא לפחות 6 מיליון שקל בשנה, שימומנו על ידי ההסתדרות ■ עורך האתר יהיה חיים הר-זהב

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עוד שיטה לקבל יחסי ציבור? ההסתדרות נמצאת בגל של גיוס עיתונאים למיזם לחידוש ההוצאה לאור של עיתון "דבר ראשון" בגרסה הדיגיטלית. ל-TheMarker נודע כי עוד כה גויסו כ-20 עיתונאים למיזם בתחומים שונים. עורך האתר יהיה חיים הר-זהב. ההערכות הן שעלות הפעלת אתר כזה היא לפחות 6 מיליון שקל בשנה, שימומנו על ידי ההסתדרות.

רוב כותבי האתר אינם עיתונאים פעילים במקצועם, אלא חברים בתנועת דרור ישראל – תנועת של ההסתדרות שמאחדת בתוכה את הנוער העובד והלומד, תנועת הבוגרים ותנועות רעיוניות נוספות שמזוהות לחלוטין עם ההסתדרות וממומנות על ידה. חברים בתנועות אלה ישמשו ככתבים באתר החדש.

ניסנקורן. האתר לא יהיה כפוף ליו"רצילום: אוליבייה פיטוסי

עיתון "דבר" ההיסטורי של ההסתדרות הכללית נוסד ב-1925 על ידי ברל כצנלסון והיה בעל השפעה רבה בתקופת המנדט ובשנותיה הראשונות של ישראל. ב-1971 הוא התמזג 'דבר' עם 'למרחב' - ביטאון אחדות העבודה, וב-1995, בניסיון לחדש את פניו תוך מאבק מאסף על הישרדותו, שונה שמו ל'דבר ראשון'. ב-1996, לאחר 71 שנות פעילות, נסגר העיתון. העורך הראשי האחרון בעיתון היה רון בן ישי.

20 שנה אחרי הסגירה, בהסתדרות רוצים לחדש את הוצאתו לאור - הפעם בגרסה דיגיטלית. בהסתדרות מסרבים למסור פרטים לגבי העלויות שיוקדשו להפקת האתר וכוח האדם שיהיה בו - ואולם ל-TheMarker נודע כי עד כה גויסו כ-20 כתבים לסיקור תחומים שונים, בהם תחומים פוליטיים וגם תחומים נישתיים, כמו תחבורה ותשתיות.

הר-זהב שימש בעבר ככתב בערוץ 10, כתב בחדשות המקומיות וכתב ב"צינור לילה". הוא בין המייסדים של ארגון העיתונאים של ההסתדרות. הוא עצמו שימש יו"ר הוועד בחדשות המקומיות שניהל את המאבק נגד סגירתם.

מעבר לכוח האדם העיתונאי, הפעלת האתר תדרוש צוות נוסף בתחום הצילום, הגרפיקה או המינהלה, ולפי הערכות בענף עלות הפעלת אתר כזה היא לפחות 6 מיליון שקל בשנה. בהסתדרות סירבו להתייחס לעלויות האתר ולהיקף כוח האדם.

האתר ימומן ישירות על ידי ההסתדרות. מצב זה עשוי לעורר בעיה אתית של ניגוד עניינים בעת סיקור ההסתדרות באתר או בסיקור אירועים שונים במשק שקשורים להסתדרות. האתר עצמו, לפי ההסתדרות, יפעל באופן עצמאי ולא יהיה כפוף ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker