"המראה השתנה לרעה": התביעה של איילת זורר - והתשובה של גולברי

זורר על כך שהוחלפה בדוגמנית אסתי גינזבורג: "בבחינת הכושי עשה את שלו - הכושי יכול ללכת" ■ גולברי: "ניסיון בלתי מוצלח לעשות עושר שלא במשפט"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הדוגמנית והשחקנית איילת זורר וחברת ייצוג האמנים שלה, ייצוג 1 של בועז בן ציון, תובעים את חברת ג.מ השקעות ואופנה מפעילת רשת האופנה גולברי, בסך של 460 אלף שקל. לטענת התובעים, גולברי הפרה הסכם עם זורר לשמש פרזנטורית בטענה כי המראה שלה "השתנה לרעה".

אסתי גינזבורג
איילת זורר

בתביעה נכתב כי זורר שימשה 11 עונות פרזנטורית של רשת גולברי והחוזה עמה הוארך לשנתיים נוספות. אלא שהרשת "סיימה את ההתקשרות עמה בברוטאליות, תוך שהיא מנסה לעשות שימוש ציני ומכוער בסיטואציה רפואית אליה נקלעה התובעת למשך עשרה ימים בלבד". בתביעה נטען כי הרשת "חתכה את ההתקשרות עמה בבחינת הכושי עשה את שלו - הכושי יכול ללכת".

הרשת החליפה את זורר בדוגמנית אסתי גינזבורג בת ה-25, "תוך שהעובדה כי קיים חוזה חתום בין הצדדים לא עמדה בדרכה של הנתבעת", נטען בתביעה, באמצעות עו"ד רפי שפטר.

לפי התביעה, זורר חתמה על חוזה שבו תשמש כפרזנטורית ותעניק שירותי יח"צ לגולברי בתמורה ל-60 אלף דולר לשנה , ובסך הכל 120 אלף דולר לשנתיים.

בינואר אמורים היו להתקיים צילומים של גולברי, אלא שלפני כן הודיעה זורר לרשת כי היא עתידה לעבור ניתוח ורק לאחריו היא תעדכן האם תוכל להשתתף בצילומים. נציגת הרשת ביקשה מזורר הצעות למחליפה, אלא שבתביעה נטען כי לא דובר על החלפת זורר אלא על המתנה לתוצאות הניתוח.

בתחילת נובמבר 2015 הודיע נציג הרשת, לפי התביעה, לסוכן של זורר כי "אין לו עניין עוד בשירותיה בטענה כי המראה החיצוני שלה השתנה לרעה". זורר שיגרה תמונות שלה להוכיח כי לא השתנה דבר במראה, אך בגולברי החליטו לבטל את ההסכם בטענה כי לאחר שהודיעה שלא תוכל להשתתף בקמפיין ההסכם בטל.

במכתב ששיגר עו"ד עופר ורדי ממשרד עו"ד חיים קוסובסקי-שחור נטען מנגד כי זורר לא הסכימה להשתתף באירועים של גולברי, וכי העובדה שזורר הצהירה כי לא תוכל להשתתף בצילומים והציעה הצעות חלופיות מהווה הודאה כי היא אינה מתכוונת ליישם את ההסכם. עוד נטען כי "כל שרשרת האירועים נוצרה אך ורק כתוצאה מהודעתן של מורן (נציגה של סוכנות ייצוג 1 של בועז בן ציון - נ"ט) ושל הסוכנות למרשתנו כי עקב נסיבות רפואיות לא תוכל גב' זורר לקיים את התחייבויותיה החוזיות, וכי לפיכך מציעות מורן והסוכנות למרשתנו במקורה של גב' זורר דוגמניות אחרות כפרזנטוריות".

בין השאר מוצג מייל שהגיע מסוכנות ייצוג 1 - שגבתה 12% מהחוזה בין זורר לגולברי - הצעות חלופיות לפרזנטוריות, בהן מלי לוי, לירון ויסמן, מיה דגן, רותם אבוהב, שרי גבעתי, טלי שרון והילה נחשון. עוד נטען כי העובדה שזורר דרשה תשלום עבור כרטיסי טיסה עבור טיסה שכלל לא קוימה הינה "ניסיון בלתי מוצלח בעליל לעשות עושר ולא במשפט על חשבון מרשתנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker