ארגון העיתונאים ימנה את ד"ר ענת באלינט ל"אחראית חופש עיתונות"

הארגון הוקם לפני כארבע שנים על ידי ההסתדרות, ועסק עד כה בהתאגדות מאבקי העובדים בגופים השונים לאור גלי הפיטורים ■ ד"ר ענת באלינט, עבדה במספר רב של אמצעי תקשורת, ביניהם "הארץ", "העין השביעית" ותחנת קול ישראל

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ארגון העיתונאים של ההסתדרות מינה לראשונה גורם ייעודי שיהיה אחראי על כל סוגיית חופש העיתונות בישראל. הארגון הודיע היום כי ד"ר ענת באלינט, לשעבר כתבת התקשורת של "הארץ", תמונה לאחראית על ענייני אתיקה, הכשרות מקצועיות ומהלכים לחיזוק חופש העיתונות והעיתונאי.

הארגון הוקם לפני כארבע שנים על ידי ההסתדרות, ועסק עד כה בהתאגדות מאבקי העובדים בגופים השונים לאור גלי הפיטורים. כעת מתכוון הארגון למקד תשומת לב רבה יותר במאבק על חופש העיתונות. כפי שפורסם ב-TheMarker, בארגון ניסחו קוד אתי שאותו הם מנסים לשלב בהסכמים הקיבוציים החדשים.

ענת באלינט
ענת באלינטצילום: אייל טואג

באלינט היא הייתה חלק מצוות כותבי "העין השביעית" וחברת העמותה המפעילה כיום את הארגון. היא עברה בעבר ב"מעריב", "קול ישראל" ושימשה כעורכת של ירון לונדון בערוץ 2 ותחקירנית ב"עובדה" ותכניות דוקומנטריות אחרות. באלינט כתבה גם במגזין TheMarker. באחרונה אושר הדוקטורט של באלינט שעוסק בתופעת הפרסום הסמוי והנזקים שלה לחופש הביטוי ולשיח הציבורי.

כיום מרצה באלינט  בבית הספר לתקשורת במכללה למינהל, ולפני כן לימדה בחוגים לתקשורת באוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת חיפה והאוניברסיטה הפתוחה.

מהארגון נמסר: "אנו משוכנעים שענת תהווה חיזוק משמעותי לצוות הארגון בזכות כישוריה, ניסיונה והמחויבות שלה למאבק למען עיתונות חזקה וחופשית. התפקיד החדש שאליו היא נכנסת יאפשר לנו לשרת בצורה טובה יותר את חברי הארגון בנושאים שבהם לא תמיד הצלחנו לממש את הפוטנציאל של הארגון בגלל שלל המשברים בענף בתחום יחסי העבודה. אנו מזמינים את כלל חברי הארגון לפנות לענת בנושאים שקשורים בתחום אחריותה - החל מפניות לקבלת סיוע בענייני חופש עיתונות או בהתמודדות עם התערבויות פסולות בתכנים, וכלה בהצעות להשתלמויות או אירועים מקצועיים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker