בעקבות הביקורת הציבורית: יו"ר מגה אביגדור קפלן מעביר לעובדים את הבונוס שקיבל

קפלן הודיע כי הוא מוותר על הבונוס שקיבל מקבוצת אלון, בסך 480 אלף שקל: "אעביר המחאה בסכום הבונוס ליו"ר ההסתדרות אשר יחליט על דרך השימוש בכסף לטובת העובדים" ■ יו"ר עובדי מגה: "מצטער שלבעלי השליטה אין את אצילות הנפש של קפלן"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

אחרי הביקורת שספג, אביגדור קפלן, יו"ר מגה, הודיע הערב כי יחזיר את הבונוס שקיבל. באחרונה קיבל קפלן, המשמש מנכ"ל אלון חברת הדלק, מענק של 6 משכורות בסכום של 480 אלף שקל.

קפלן, שמשמש גם כיו"ר חברת אלון רבוע כחול שבשליטת אלון חברת הדלק (73%) וכיו"ר חברת מגה שבשליטת אלון ריבוע כחול (67%) זכאי על פי חוזה העסקתו לשכר של 80 אלף שקל בחודש ובתום שנת כהונה למענק ששווה ל-6 משכורות.

קפלן מסר כי "אני מועסק על ידי אלון חברת הדלק לישראל – אלון ישראל – ומקבל ממנה את משכורתי האחת והיחידה עבור כל התפקידים שאני ממלא בקבוצה זו. הבונוס שניתן לי על ידי אלון ישראל נקבע ואושר על ידי הדירקטוריון שלה ושולם על ידה. אלון ישראל היא חברת האם של חברת האם – "רבוע כחול" - של מגה. ממגה לא קיבלתי תמורה כלשהי עבור כהונתי כיו"ר דירקטוריון פעיל שלה. הבונוס אושר בעיתוי אשר לי לא הייתה שום השפעה עליו.

"אני ער לביקורת הציבורית על עצם קבלת הבונוס ועל שיוכו המוטעה לעבודתי במגה, ליבי עם העובדים ובני משפחותיהם ולכן החלטתי להעביר את כל סכום הבונוס נטו ששולם לי לטובת עובדי מגה. אני מעביר המחאה בסכום הבונוס ליו"ר ההסתדרות אשר יחליט על דרך השימוש בכסף לטובת העובדים".

בתחילת השבוע הגן קפלן על ההחלטה ואמר כי מדובר בבונוס שלא יצא מקופת מגה אלא מקופת אלון וכי "לא הוגן לעשות מזה עניין ולהתעסק בזה ביום שמגה מגישה בקשה להקפאת הליכים", אך כעת חזר בו.

קפלן אמנם חזר בו אך מאחורי קריסת מגה ניצבת שורה ארוכה של בעלי תפקידים שקיבלו בונוסים ושכר מופקע, כמו מנכ"ל מגה לשעבר מוטי קרן שרק לפני חצי שנה קיבל מצנח זהב בעת שפרש בגובה מיליוני שקלים, אשת יחסי הציבור רות שטרית שהרוויחה כ-260 אלף שקל לחודש, המנכ"ל של מגה רביב ברוקמאייר שסוכם כי יקבל שכר עבור 24 חודשים גם אם החברה תעבור לידיים אחרות והוא יעבוד בפועל רק 8 חודשים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך הערב (ה') את אביגדור קפלן על הודעתו. ניסנקורן ציין כי ההסתדרות תדאג להסטת הכסף לטובת עובדי מגה ותמשיך במלאכתה להצלת החברה ועובדיה המסורים.

אייל אלי, יו״ר ועד עובדי מגה: ״אנו מברכים ומודים לאביגדור קפלן על השבת הבונוס לטובת עובדי מגה. כל שנותר הוא להצטער שלבעלי השליטה, שרגא בירן, דודי וייסמן והקיבוצים אין את אצילות הנפש של קפלן, ודווקא הם, האחראים לקריסתה, לא משיבים את הדיבידנדים בסך 100 מיליון שקלים אותם משכו ממגה״.

יו"ר מגה, אביגדור קפלן, מגיע לבית המשפט
יו"ר מגה, אביגדור קפלן, מגיע לבית המשפטצילום: אילן אסייג

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ