רותי שטרית על המיליונים שקיבלה ממגה: "אם הייתי פחות יפה, אף אחד לא היה מצייץ"

שטרית: "לא הרווחתי שקל מעבר למה שמגיע לי. יש כאן סיפור עסיסי של אשת שר לשעבר. יש כאן שני צדדים שנלחמים ואני מזוהה עם צד אחד, זה הכל"

TheMarker Online

"אם הייתי גבר, אף אחד לא היה מצייץ. אם הייתי פחות יפה, אף אחד לא היה מצייץ. היכן משרד הפרסום שקיבל מיליונים עבור שירותים שונים ואף אחד לא מדבר? ערוץ 2 רודף אחריי", כך אמרה הבוקר רותי שטרית בראיון לירון דקל ועמית סגל בגלי צה"ל בעקבות הפרסומים אמש כי קיבלה יותר מ-18 מיליון שקל מהרשת הקורסת מגה במהלך השנים 2015-2010.

שטרית טענה כי "לא הרווחתי שקל מעבר למה שמגיע לי. התאמצנו מאוד והעסקנו צוותים טובים. הפקנו בחודש קרוב ל-40 מודעות. יש כאן סיפור עסיסי של אשת שר לשעבר. יש כאן שני צדדים שנלחמים ואני מזוהה עם צד אחד, זה הכל".

לדברי שטרית, "כל חשבון שיוצא נקרא ריטיינר. עבור הכספים האלה החזקנו 20 איש, הפקנו חוברת עסקית של 16 עמודים, אנשים ישבו לעצב, להפיק. אני לא דירקטורית או מנהלת, כל ניסיון לקשור אותי לנפילת מגה הוא עצוב. בגלל הקשר של בעלי עם דודי ויסמן אני קופחתי במשך שנים".

לפי הפרסומים אמש, רעייתו של השר לשעבר מאיר שטרית קיבלה תשלום של 259 אלף שקל בכל חודש מקבוצת דור אלון. היא נהנתה מתקציב חריג של 55 אלף שקל עבור יחסי ציבור לרשת, ותקציב נוסף של 15 אלף שקל בחודש עבור יחסי ציבור אישיים למנכ"ל דודי ויסמן. על אף שחלק גדול מהפרסום טופל במשרד מקאן תל אביב, שטרית נהנתה מתקציב של 200 אלף שקל בחודש עבור שירותי קריאייטיב לחברות כמו מגה בעיר, יופון ומגה באינטרנט.

לבד זאת, שטרית גם נהנתה מעמלות מדיה על רכש פרסומות עבור רבוע כחול. עמלת המדיה היא כ-15% מכלל תקציבי הפרסום, וההערכות הן כי מדובר במיליוני שקלים בשנה. בסך הכל קיבלה שטרית יותר מ-18 מיליון שקל ב-2015-2010, חלקם כנראה לשירותי סטודיו.

שטרית נהנתה מיחסי קרבה עם ויסמן, מבעלי הרשת ומי שניהל אותה עד שהודח ב-2015. במשך יותר מעשור קיבלה שטרית ללא מכרז את תקציבי הפרסום של הקבוצה.

רות שטרית
רות שטריתצילום: טלי שני

פרופ' ירון זליכה, חבר דירקטוריון מגה והיועץ לעובדים אמר בתגובה לסגל ודקל: "אתם נפלתם בתרגיל המאה. מי שהדליף נגד רותי שטרית ועוד כאלה שקיבלו כסף ממגה - אלה שרגא בירן ודודי ויסמן. אנחנו דורשים מהם את ה-100 מיליון שקלים שחולקו בשנת 2013. התקשורת צריכה ללחוץ על שני הברנשים האלה ועל הבחור מהקיבוצים שיזרימו עשרות מיליוני שקלים ויגדילו את הפיצויים לעובדי מגה שפוטרו. דודי ויסמן ושרגא בירן חלבו את מגה כדי להחזיר את ההלוואות שלקחו. 

לשאלה בעניין השכר שהוא מקבל כיועץ לעובדי מגה, השיב זליכה: "אני משמש כיועץ לוועדי עובדים, ומקבל שכר ראוי....אני לא מתייחס לסכומים. תפקידי לעשות את המיטב למען עובדי מגה, כלומר להחזיר לעובדי מגה מאות מיליוני שקלים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker