לברקת אין כסף? תקציב היח"צ של עיריית ירושלים דווקא הוכפל בשנתיים

עיריית ירושלים: "תקציבי ההסברה הם האמצעי לשקף את ירושלים החוצה ולפרסם את אירועי התרבות הירושלמים הרבים בכל הארץ"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עיריית ירושלים יותר מהכפילה את ההוצאה על סעיף דוברות ויחסי ציבור בתוך שנתיים.   העירייה הוציאה 4.5 מיליון שקל בשנה ב-2013, והסכום זינק ל-9.5 מיליון שקל ב-2015.

מדובר על הוצאה עבור דוברות ויחסי ציבור פנימיים. מלבד זאת, העירייה רוכשת שירותי פרסום ויחסי ציבור מגורמים חיצוניים בסכומים שלא נמסרו.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בעיר דוד
ניר ברקת בעיר דודצילום: אוליבייה פיטוסי

נתוני הדוברות ויחסי הציבור עולים מניתוח של משרד האוצר לגבי תקציב עיריית ירושלים. מהניתוח עולה כי "ב-2014-2015 חל גילוי משמעותי בהיקף מענק הבירה מכ-200 מיליוןשקל ב-2013 ל-405 מיליון שקל ב-2014 ו-440 מיליון שקל ב-2015".

בניתוח האוצר מציינים עוד כי "ניתן לראות כי מקורות נוספים אלה שעמדו לרשות עירייה שימשו בין היתר לתחומי 'הוצאות רכות' . בהשוואת תקציב העירייה לשנים 2013-2015 ניתן לראות סעיפים נוספים של גידולים בתחומים שאינו מחויבים בהכרח, כך למשל בתחום דוברות ויחסי הציבור".

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ניהל בחודשים האחרונים מאבק עיקש מול שר האוצר משה כחלון בדרישה להגדלת תקציב העירייה ולהוספת תקציב של 400 מיליון שקל. בשלב מסוים ברקת הנחה את הדרג המקצועי בעירייה להיערך לפיטורי מאות עובדי ניקיון, קיצוץ האבטחה במוסדות החינוך וקיצוץ מאסיבי בתקציבי הרווחה, החינוך והתרבות.

אלא שכאמור, בכל הקשור לדוברות ויחסי ציבור, לעיריית ירושלים דווקא יש אפשרות להכפיל את התקציב בשנתיים. 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "אנו גאים במהפכה שהובלנו בשנים האחרונות בירושלים, מעיר בקריסה לעיר בצמיחה בכל המדדים. אין תושב שלא מרגיש את הרנסנס התרבותי בירושלים, הצעירים חוזרים להאמין בה, ויותר ויותר אנשים מרגישים שירושלים שייכת גם להם. תקציבי ההסברה הם האמצעי לשקף את ירושלים החוצה, לפרסם את אירועי התרבות הירושלמים הרבים בכל הארץ, לעודד את התיירות לבירה ולסייע לעסקים המקומיים בהגדלת המבקרים והפידיון.

"כמו כן בשנים אלו הוקמה בתקציבים אלו מחלקת ניו מדיה הנותנת מענה ישיר ומהיר לאלפי פניות ציבור בשנה ומקיימת פרויקטים רבים של שיתוף ציבור, שיח ישיר בין מנהלים ותושבים ברשתות החברתיות ושיפור השירותים לתושבים.  יציין כי התקציב אינו חורג מהממוצע המקובל בערים אחרות ביחס למספר התושבים ואף נמוך מכך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker