יו"ר ועד עובדי מגה: נדרוש מכחלון להורות על חקירת התנהלות הבעלים - ונתבע אותם אישית

עו"ד אמיר ברטוב, בא כוחה של מגה, שמונה לאחד מנאמני החברה: "בתוך יומיים הסניפים יתמלאו בסחורה מחדש - קופת המזומנים של מגה מלאה"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

ועד עובדי מגה יבקש משר האוצר משה כחלון להורות על חקירה שתבדוק את התנהלות בעלי קבוצת אלוןשרגא בירן, ארגון הקניות של הקיבוצים ודודי ויסמן. כך אמר יו"ר הוועד, אייל אלי, ל-TheMarker. לדבריו, "יש לבדוק את ההתנהלות של הבעלים שהביאו אותנו לנפילה הזאת. אם זה הדיווידינדים שהם משכו, הכספים שהלכו לחברה האחות רבוע כחול נדל"ן עם דמי שכירות מופקעים ועוד דברים שהיו.

"כשניפגש עם שר האוצר מחר נבקש ממנו שהמדינה תמנה חקירה בנושא. בנוסף, אנחנו מבררים כרגע מה אנחנו יכולים לעשות בנושא מבחינה משפטית, והאם אנחנו יכולים לתבוע אותם אישית. אנחנו לא נוותר להם על מה שהם עשו למגה ול-5,000 העובדים שהיא העסיקה".

עובדי מגה מפגינים
עובדי מגה מפגיניםצילום: אילן אסייג

ברשתות החברתיות נשמעה ביקורת על כך ששר האוצר לא נוקט עמדה פומבית בעניין מגה, גם לאחר שהבוקר אושרה הקפאת הליכים לרשת. סטטוס שמופץ מחדש בימים אלה בפייסבוק מראה כיצד לפני שנה, בתקופת הבחירות וטרם כיהונו כשר האוצר, תקף כחלון את שר האוצר לשעבר יאיר לפיד ואת ראש הממשלה נתניהו על כך שאינם עושים דבר למען עובדי מגה, שסכנת הפיטורים מרחפת מעל ראשם. אולם כעת, כשהוא שר האוצר, הסתפק בינתיים בקביעת פגישה עם ועד עובדי החברה.

במקביל, סניפי מגה צפויים להיפתח מחר אחרי שהושבתו היום על-ידי עובדי החברה כאקט מחאתי נגד הבעלים. עו"ד אמיר ברטוב, בא כוחה של מגה, שמונה היום לאחד מנאמני החברה, אמר ל-TheMarker כי "כל סניפי מגה יהיו פתוחים מחר. ברגעים אלה אנחנו עובדים על ההזמנות, ואני מעריך שבתוך יומיים הסניפים כבר יתמלאו בסחורה מחדש. אתר המכירות באינטרנט ייפתח בתוך 48 שעות".

עו"ד אמיר ברטוב
אמיר ברטובצילום: עופר וקנין

ברטוב גם התייחס למחסור שקיים כעת בסניפי מגה, ונכונותם של הספקים לספק לרשת סחורה אחרי שלא קיבלו ביום שישי האחרון את התשלום המגיע להם על סך 60 מיליון שקל: "הספקים נכונים כולם לספק סחורה והם יקבלו את התשלום במזומן. נכון שבתקופה האחרונה היו חוסרים ברשת ושההזמנות היו מצומצמות עקב מצבה של מגה, אבל הפעם אין לנו בעיה כזאת, כי קופת המזומנים של מגה מלאה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker