ח"כ פריג': "מסתבר שהערוץ 'הערבי' עשה את שלו ויכול ללכת"; השר לוין: "הציבור לא מעוניין בו" - מדיה ושיווק - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן
עידן פלוס - מלחמת הערוצים

ח"כ פריג': "מסתבר שהערוץ 'הערבי' עשה את שלו ויכול ללכת"; השר לוין: "הציבור לא מעוניין בו"

ח"כ עיסאווי פריג': "במקום להפוך את ערוץ 33 לרלוונטי בעבור אזרחי ישראל הערבים, הממשלה מייבשת אותו בתהליך גסיסה ארוכה ומחליפה אותו בערוץ הבית של נתניהו והליכוד" ■ השר יריב לוין: "ערוץ 20 עושה עבודה טובה"

5תגובות

שר התיירות יריב לוין אישר היום (ג') במליאת הכנסת כי במשרדי הממשלה בחנו את האפשרות להוריד את ערוץ 33 - הכולל שידורים בערבית, ממערך עידן פלוס – ובמקומו להעלות את ערוץ 20. עם זאת, לדבריו, הנושא כעת אינו עומד על הפרק. הדברים נאמרו במענה לשאילתא שהגיש ח"כ עיסאווי פריג' (מר"צ), בעקבות פרסום TheMarker על כוונת משרדי הממשלה לבצע את המהלך.

לוין טען בדיון כי כיום 1% בלבד מהמגזר הערבי משתמשים בשירותי עידן פלוס, מה שמצדיק לדבריו את האפשרות להוריד את ערוץ 33. לדבריו, "הדיון בדבר המהלך שלגביו הופנתה השאילתא התקיים במשרד האוצר וביוזמתו, לא במשרד התקשורת. במהלך הדיון עלו בין היתר שיקולי הגדלת אחוזי הצפייה והגדלת התכנים בערוצי הטלוויזיה המשודרים באמצעות מערך עידן פלוס, וזאת בכדי לחזק את המערך לטובת ציבור הצופים - הצורך את השידורים באמצעות הממיר.

אורן נחשון

"בעת הזאת משרד התקשורת אינו מקיים דיונים בנושא. ככל שיעלה צורך בעתיד, בבחינת הנושא הזה מחדש, הוא ייבחן על ידי הגורמים הרלוונטיים שידונו במכלול ההיבטים ככל שיידרש. אני חוזר ואומר, אומנם נתוני השימוש של דוברי הערבית בעידן פלוס הם מעטים, אבל כרגע הנושא אינו נמצא על סדר היום, אם כי אולי בניסיונות לשפר את המצב ולהגביר את השימוש בעידן פלוס יהיה צורך לשקול את העניין הזה פעם נוספת".

ח"כ פריג' המשיך להקשות על השר לוין: "1% אחד להערכת משרד האוצר צופה ומשתמש בעידן פלוס. אני שואל אותך למה הגענו למצב כזה שרק אחוז אחד משתמש בעידן פלוס וצופה בערוץ 33. למה אין הפקות בערבית? למה משרד האוצר צריך לקיים דיון? מתשובתך אני מבין שאכן קיימת האפשרות, שערוץ מורשת (ערוץ 20) יקבל את הפרס ויחליף את ערוץ 33. אתה אומר את זה לא בצורה ישירה, אלא בצורה עקיפה. כך עולה מדבריך, שאכן התקיים דיון אבל הוא לא בתקשורת אלא באוצר. אני מבקש שהתשובה תהיה חותכת בעניין הזה".

לוין השיב: "אני לא זוכר שהזכרתי את ערוץ 20, אבל אם יש לי מסקנה מהדיון הזה היא שערוץ 20 עושה עבודה טובה. הוא מדובר, יש לו השפעה, הוא מעורר עניין. יכול להיות שבאמת נכון לעלות אותו לשידור בעידן פלוס, כך עולה לפחות מהתייחסויות לגופו של עניין. ח"כ פריג', אני לא חולק על שום דבר ממה שאמרת. צריך שיהיה ערוץ בערבית ואגב, ערוץ 33 גם אם לא יהיה בעידן פלוס - הוא עדיין קיים. צריך לקיים את השירות. אתם רק מתעלמים מדבר אחד: אין ביקוש לדבר הזה. אתם רוצים לתת לציבור את מה שהוא לא רוצה, מתעקשים בכוח לדחוף לו עם מרכאות או בלי מרכאות את ערוץ 33 שהוא לא מעוניין בו.

"יותר מזה" הוסיף לוין, "זה לא רק שהוא לא מעוניין בו. צריך לזכור שאם מדובר רק באחוז אחד של דוברי ערבית שמחוברים לעידן פלוס, אפשר להניח בוודאות שלא כולם הצטרפו לעידן פלוס רק בגלל ערוץ 33. זאת אומרת, שאם ננכה את הנתון האמיתי של מספר האנשים שהדבר הזה באמת חשוב להם והם הצטרפו לעידן פלוס ולקיחתו מהם תגרום להם נזק, מדובר במספרים אפסיים".

השר לוין במליאת הכנסת. מחייך
אמיל סלמן

בתגובה לדברים אלה מסר פריג': "מסתבר שבעבור ממשלת ישראל ערוץ 33 עשה את שלו ויכול ללכת. הערוץ שהוקם לצרכי תעמולה, ננטש על ידי הצופים הערביים, ובמקום להפוך אותו לערוץ רלוונטי בעבור אזרחי ישראל הערבים, הממשלה מייבשת אותו בתהליך של גסיסה ארוכה שההדרה מעידן פלוס היא רק חלק ממנה. בהתחלה מכניסים לעידן פלוס ערוץ מיובש שרובו שידורים חוזרים וכשהצפוי קורה והערבים בצדק לא נוהרים לעידן פלוס , לוקחים להם גם את הערוץ המסכן שהיה להם ומחליפים אותו בערוץ הבית של נתניהו והליכוד. הייתי מצפה משר התקשורת נתניהו לדאוג שיהיה בישראל ערוץ ראוי בשפה הערבית ולא להעצים את חוסר ההתייחסות לצרכי הציבור הערבי בהוצאת ערוץ 33 ממערך עידן פלוס".

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עשרת הסיפורים החמים של היום ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם