גידי גולדפינגר השלים רכישת זכיינית לי קופר בישראל

גולדפינגר, מנכ"ל חברת קונספט שיווק, מפעילת רשת חנויות האופנה במותג לי קופר בישראל, רכש את חלקם של מאיר הדר וחברת השמירה (21%) בחברה; ההערכה היא שהעסקה התבצעה לפי שווי חברה של כ-100 מיליון שקל

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון קלינגבייל

גידי גולדפינגר, מנכ"ל חברת קונספט שיווק, מפעילת רשת חנויות האופנה במותג לי קופר בישראל, רכש את חלקם של מאיר הדר וחברת השמירה (21%) בחברה. על פי הערכה העסקה התבצעה לפי שווי חברה של כ-100 מיליון שקל, אך מקורבים לחברה טוענים שהרכישה היתה לפי שווי נמוך יותר.

בעקבות הרכישה נעשה גולדפינגר הבעלים היחיד בקונספט שיווק, לאחר שבספטמבר 2002 רכש את חלקה של כור תעשיות (22%) לפי שווי של כ-60 מיליון שקל. לי קופר הוא מותג אופנה בריטי המתמחה בפרטי אופנה מג'ינס. בישראל זוכה קונספט שיווק בחופש פעולה יחסי בעיצוב האופנה במותג. גידי גולדפינגר הוא אחיו של יאיר גולדפינגר, אחד היזמים שמכרו את ICQ לאמריקה אונליין.

קונספט שיווק, הפועלת עם המותג לי קופר גם ברומניה, סרביה ואוקראינה, תרחיב בחודשים הקרובים את פעילותה גם לדרום אפריקה, צרפת וקפריסין, אומר גולדפינגר. בדרום אפריקה תעבוד החברה במתכונת שונה מבמדינות אחרות שבהן היא פועלת, בגלל חסמי הייבוא והמכסים הגבוהים במדינה; הזכיין המקומי ייצר בדרום אפריקה את הדגמים המעוצבים בישראל, וישלם תמלוגים לחברת קונספט שיווק.

קונספט שיווק גם תתחיל למכור את הבגדים בעיצובה במותג לי קופר בגאלרי לפאייט בפאריס. הדגמים הישראליים הצעירים, אומר גולדפינגר, יסייעו ללי קופר העולמית להרחיב את קהל היעד שלה מגילאי 30 ומעלה לגילאים צעירים יותר, 22-15. כעת מוקמת בגאלרי לפאייט בפאריס חנות משותפת ללי קופר העולמית ולקונספט שיווק. "זהו מהלך דרמטי", אומר גולדפינגר, "עד היום לי קופר לא היו מוכנים לזה".

בישראל מתכוונת החברה דווקא לפנות גם לקהל מבוגר יותר. בקיץ 2005 תשיק לי קופר קו חדש לנשים, שייקרא "לי קופר גולד דנים". הקו החדש פונה לנשים בגיל 30-22 ואמור לאפשר לחברה להגיע ללקוחות מבוגרות יותר מהנערות הרוכשות בה את המלתחה שלהן. לדברי גולדפינגר, הקו החדש ימוצב בצורה שונה ויהיה עם תוויות נפרדות. בקיץ יושקו רק מכנסי ג'ינס, אבל בחורף 2005 מתכוונת החברה להשיק קולקציה מלאה בקו נקי יותר מהקו הרגיל של החברה.

קונספט שיווק מפעילה בישראל 33 חנויות במותג לי קופר ומשווקת ל-70 סיטונאים. החברה מפעילה גם שתי חנויות ברומניה וחנות בבלגראד שבסרביה. השנה מתכוונת החברה לפתוח ארבע חנויות נוספות בישראל, בהשקעה של כ-400 אלף דולר, וכן שתי חנויות בקייב שבאוקראינה, 12-10 חנויות נוספות ברומניה ושתי חנויות נוספות בסרביה. ב-2006 תפתח החברה חנות ראשונה בניקוסיה שבקפריסין. קונספט שיווק גם מוכרת את מוצרי לי קופר שהיא מייצרת לזכייני לי קופר בשווייץ ובצרפת.

את רשת החנויות העולמית מקים גולדפינגר עם זכיינים מקומיים, אך במימון עצמי. בינתיים הוא לא מתכוון להכניס שותף או להנפיק את החברה בבורסה - לדעתו אפשר לממן את התפשטות החברה מההון העצמי, כל עוד היא גדלה בצורה מבוקרת. עם זאת, הוא לא יסרב לצרף שותף אסטרטגי אם ימצא שותף מתאים.

מחזור המכירות של קונספט שיווק ב-2004 היה 125 מיליון שקל, אומר גולדפינגר, והיעד ל-2005 הוא 170 מיליון שקל. לדבריו, אף שייפתחו רק ארבע חנויות חדשות, צפוי גידול מהיר מאוד בהיקף המכירות, בשל הגדלת יכולת הייצור של החברה. לפיכך, הוא צופה שב-2006 תגיע החברה להיקף מכירות הגדול מ-200 מיליון שקל. להערכתו, בישראל קרובה הרשת למיצוי הצמיחה שלה, ותגיע אליו בתוך שנתיים-שלוש.

בינתיים מתחילה קונספט שיווק לשווק מותג נוסף שהיא זכיינית שלו - מותג הגלישה והספורט האתגרי נו פיר. בדומה ללי קופר, גם נו פיר יעוצב בישראל ויותאם לשוק המקומי. לגולדפינגר אין כוונה להקים רשת חנויות למותג החדש, אלא לפתוח שש חנויות דגל, ולפנות לשיווק בחנויות מתמחות. החנות הראשונה תוקם באילת. החברה משקיעה במותג החדש כ-1.5 מיליון דולר, וגולדפינגר מאמין שהפעילות בו תגיע בתוך שנתיים-שלוש ל-40-30 מיליון שקל.

לי קופר העולמית במו"מ למכירתה

חברת לי קופר העולמית מנהלת משא ומתן מתקדם לקראת מכירתה. גידי גולדפינגר, מנכ"ל זכיינית לי קופר בישראל, קונספט שיווק, אומר כי המשא ומתן נמצא בשלבים מתקדמים של בדיקת נאותות. עם זאת, זהות הרוכשים הפוטנציאליים אינה ידועה.

למרות אי הוודאות בעניין הרוכשים, גולדפינגר אומר שבכוונתם לעשות צעדים קיצוניים בחברה. גולדפינגר אינו חושש לגורל הזיכיון שלו, משום שההסכם שלו עם לי קופר תקף עד 2010.

גולדפינגר רואה בבעלות החדשה יתרון, מאחר שלדבריו המוצר של לי קופר ישראל הוא משלים את מוצרי לי קופר העולמית; בעוד שלי קופר העולמית פונה לגילאי 30 ומעלה, לי קופר ישראל מוכרת לגילאי 22-15.

כעת בעליה של לי קופר היא חברת מטלן (Matalan), קמעונית האופנה מחוץ למרכזי הערים הגדולה בבריטניה. מטלן רכשה את החברה ב-2001 תמורת 74.5 מיליון יורו במזומן, מידי ברידג'פוינט קפיטל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker