מכה ל-HOT ו-yes: לא יוכלו להעלות מחירים

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין: "חשש שבשיטת התמחור הנוכחית יש כדי לפגוע באופן ממשי בתחרות, ליצור אפליה בין לקוחות ולהטעות לכאורה" ■ HOT: "החלטה בלתי מובנת ותמוהה" ■ yes: "החלטה לא ברורה ומבלבלת"

נתי טוקר
נתי טוקר

אחרי ישיבה של שעות ארוכות החליטה מועצת הכבלים והלוויין שלא לאשר את העלאת המחירים לחברות הכבלים והלוויין. האיסור על עליית המחירים יהיה בתוקף ל-HOT ול-yes באופן גורף בשל אפליה בין לקוחות.

yes ביקשה להעלות את מחיר ה-VOD מ-24.7 שקל ל-29.9 שקל ולהשוות אותם ל-HOT, ואילו HOT ביקשה להעלות מחירים בשורה של מסלולים, לא להפחית את המע"מ ולייקר את חבילות הספורט. בסך הכל עליית המחירים ב-HOT היתה מגיעה ל-6.5% ללקוחות רגילים ו-4.5% ללקוחות טריפל.

ד"ר יפעת חי בן שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלווין
ד"ר יפעת חי בן שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויןצילום: אייל טואג

אלא שיו"ר מועצת הכבלים והלוויין יפעת בן חי שגב דרשה לקיים דיון בעניין. דו"ח כלכלי מיוחד שפורסם ב-TheMarker הציג בעיה קשה בתמחור של שתי החברות: קיומם של מאות ואלפי מסלולי מחירים באופן שמאפשר אפליה בין לקוחות.

כתוצאה מהדו"ח הזה החליטה היום המועצה באופן גורף לא לאשר את עליות המחירים של שתי החברות, כולל ייקור חבילות הספורט של HOT.

בניין משרדים של HOT
בניין משרדים של HOTצילום: עופר וקנין

בן חי שגב מסרה: "המועצה החליטה בישיבתה היום לא לאשר את הבקשות האחרונות להעלאת מחירים שהגישו חברות הוט ויס. בשים לב לחוות הדעת הכלכלית שהוצגה למועצה ונוכח החשש ששיטת התמחור הנוכחית יש כדי לפגוע באופן ממשי בתחרות, ליצור אפליה בין לקוחות והטעיייה לכאורה״.

תגובת HOT: "החברה תמשיך לספק ללקוחותיה את התוכן והטכנולוגיה המתקדמים ביותר ובמחירים אטרקטיביים. מועצת הכבלים והלוויין מיודעת בכל מבצע ומבצע, והחלטתה בלתי מובנת ותמוהה".

דוברת yes, מירית כהן, מסרה בתגובה: "החלטת המועצה אינה ברורה ובעיקר מבלבלת, שהרי היא עומדת בניגוד להמלצות הדו״ח הכלכלי שהיא עצמה הזמינה ושמסקנותיו התומכות בyes - פורסמו רק אתמול״.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker