רני רהב תובע עיתונאי מערוץ 2 על פוסט שפירסם בפייסבוק

עיתונאי חדשות ערוץ 2 יוסי מזרחי סיפר בעמוד הפייסבוק שלו כי יחצ"ן מוכר פנה לקולגות שלו והתחנן שיספרו לו על זהות המתלוננות נגד סילבן שלום ■ רהב: "נמאס לי" ■ גורם ב"חדשות 2": "ניסיון להלך אימים"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

עיתונאי חדשות ערוץ 2 יוסי מזרחי כתב בעמוד הפייסבוק שלו פוסט בו סיפר כי יחצ"ן מוכר פנה בשעת לילה מאוחרת לקולגות שלו והתחנן שיספרו לו על זהות המתלוננות נגד השר לשעבר סילבן שלום.

רני רהב טוען כעת כי הפרסום הזה פגע בשמו הטוב וגרם לו נזק של מיליוני שקלים. רהב הגיש לבית המשפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע אישית בסך 250 אלף שקל נגד מזרחי בה הוא טוען כי מדובר בפרסום לא נכון.

רני רהב במשרדו

ביום שישי האחרון פירסם מזרחי את הפוסט הבא: "באולפן שישי פירסמנו את מרבית החומר שאספנו במשך שנתיים על התנהלות השר שלום. הקפדנו לעוות קול, לטשטש דמויות ולהשמיט פרטים מזהים. אחרי התוכנית התברר שלא רק אנחנו עבדנו בשישי. בשעת לילה מאוחרת התקשר לקולגות שלי יחצ"ן מוכר המקורב לסילבן שלום. והתחנן שיגלו לו את זהות הנשים. סקרנות? נדודי שינה? עניין אישי? סיוע לשר? לכו תדעו". לצד הפוסט הזה הופיעה תמונתו של רהב.

לטענת רהב, פרסום הפוסט נעשה כדי להשפיל, להכפיש ולפגוע בו ובמסגרתו ביקש מזרחי לייחס לו ניסיון לשבש הליכים פליליים או ניסיון להשפיע על מתלוננות או לשבש הליכי חקירה  זאת בשל היכרותו עם שלום. "בפני הקוראים הוצג התובע ככזה אשר פועל לחשוף ולגלות את פרטי המתלוננות בין השאר מתוך סקרנות או סיוע לשר. כלומר לאור היכרות שבין התובע לשר סילבן שלום כנטען בפרסום, הוא פועל לחשוף את המתלוננות ומתחנן שימסרו לו פרטים אלו במטרה להשפיע על המתלוננות או על הליך החקירה או הבירור המתנהל בעניין זה בשל היכרותו עם השר במטרה לבצע סיוע אישי".

לדברי רהב, העובדות שהובאו בפרסום הן שקריות ולא נכונות. הוא טוען כי פנייתו היתה רק באמצעות הודעת אס.אמ.אס לאחד הכתבים בה ביקש לדעת מי העיתונאית שצעקה על המתלוננת. "התובע מעולם לא ביקש לדעת מי המתלוננת וגם פניה זו נעשתה תוך דיסקרטיות מלאה ויחסי אמון עם אותו כתב, שהתפתחו במשך 30 שנה של עבודה". נטען בתביעה.

לדבריו, הוא פנה למזרחי בבקשה להסיר את הפרסום וכן להתנצל אך ללא הצלחה. לדבריו, נודע לו על הפוסט באופן מפתיע מצד שלישי, עיתונאי מאתר אייס שביקש את תגובתו.

באשר לפגיעה בשמו הטוב טוען רהב כי הוא נחשב לאחד מהיח"צנים המצליחים בישראל וזכה במרוצת השנים לייצג את בכירי המשק בישראל, הוא מוסיף כי הוא משמש כקונסול של כבוד של איי מרשל, שימש כשופט בתוכנית הטלוויזיה הכוכב הבא ששודרה בפריים טיים והוא משקיע מאות אלפי שקלים מדי שנה בעבור שמירה על המוניטין ושמו הטוב. "התובע מעסיק לצורך כך את טובי בעלי המקצוע הנבחרים בצורה קפדנית ביותר ובין השאר, משרד רו"ח, משרדי עו"ד וכו'". נכתב בתביעה.

רהב מסר בתגובה: "לא יעלה על הדעת שכל מי שבא לו כותב מה שבא לו ללא בדיקה באם זה שקר או אמת, האמת שהדרך הזו נמאסה עלי והתביעה מדברת בעד עצמה, יודגש שזוהי תביעה פרטית, החוק הוא חוק לכולם והגיע הזמן שגם בפייסבוק הגולשים יכבדו את החוק. לא אתן לאף אדם במדינה הזו לפגוע בשמי כי השם שלי זה מה שיש לי בחיים ומי שיפגע בו בשקרים אני לא אהסס ואתבע אותו".

גורם בחדשות 2 מסר בתגובה: "זהו ניסיון מכוער להלך אימים על עיתונאי באופן אישי על פרסום פוסט בפייסבוק. מוזר שרני רהב שהתקשר לבקש מידע לאחר החשיפה ב"אולפן שישי" לא ציין את חברותו עם סילבן שלום ואשתו ג'ודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker