עליות המחירים של HOT ו-yes: רשות ההגבלים לא תבדוק חשש לתיאום מחירים

במועצת הכבלים הבהירו כי עליות המחירים עדיין לא אושרו וכי המועצה תדון בנושא בדצמבר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

רשות הגבלים עסקיים הודיעה במכתב למועצת הכבלים והלוויין כי לא תפתח בבדיקה בנוגע לעליות המחירים הסמוכות של HOT ו-yes, וזאת משום שלא הוצגה הוכחה לתיאום בין שתי החברות. ואולם .

בשבוע שעבר הודיעה יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, ד"ר יפעת בן חי-שגב, כי הורתה לחברות HOT ו-yes להקפיא את העלאות המחירים שעליהן הכריזו באחרונה. בן חי-שגב גם הודיעה כי תפנה לרשות ההגבלים בדרישה לפתוח בבדיקה בנושא.

yes הודיעה על העלאה של 20% במחירי ה-VOD ל-29.90 שקל בחודש, בדומה למחיר של HOT. כמה ימים לאחר מכן, הודיעהHOT על העלאת מחירים ממוצעת של 5% ללקוחות הטריפל שלה, אך סירבה למסור כמה מהלקוחות יחוו את ההתייקרות.

אלא שהפנייה לרשות ההגבלים לא הולידה בדיקה בנושא. ברשות הודיעו למועצה כי אין די הוכחות לכך שנערך תיאום כלשהו בין שני הגופים, ולאור העובדה שמדובר בשני שחקנים בשוק ושהמידע בנושא עליות המחירים היה פומבי – אין טעם לפתוח בבדיקת הנושא.

בניין משרדים של HOT
בניין משרדים של HOTצילום: עופר וקנין

בכל מקרה, במועצה הסבירו היום כי נושא עליות המחירים עדיין מושהה. "המועצה לשידורי כבלים ולוויין תקיים דיון במהלך חודש דצמבר בנושא התמחור של החברות HOT ו-YES, כשחוות דעתו של הממונה על ההגבלים העסקיים בנושא סמיכות ההודעות על העלאות המחיר היא רק היבט אחד מתוך כלל ההיבטים שיונחו על שולחן חברי המועצה טרם לדיון", נמסר מהמועצה.

לפי המועצה, "הרישיונות לשידורים שלHOT ו-YES קובעים כי ליו"ר המועצה ניתנה הסמכות לבטל שינוי בלוח המחירים אם מצאה היו"ר כי השינוי אינו מתיישב עם מדיניות המועצה, הוראות החוק, הכללים, התקנות או הרישיונות לשידורים של החברות, או אם יש בשינוי כדי לגרום להטעיית הציבור או לאפליה בין לקוחות".

מרשות ההגבלים נמסר: "אישור העלאת מחירים על ידי הוט ויס נמצא בסמכותה של מועצת הכבלים והלוויין ולא של רשות ההגבלים העסקיים. מועצת הכבלים והלווין פנתה לרשות בטענה שיס והוט מפרות את החוק אבל לא הציגה שום בסיס לטענה. עצם העלאת המחירים בסמיכות לא מהווה הפרה של החוק, ומכיוון שהמועצה לא הציגה שום ראיה לכך שחוק הופר לא נותר לרשות ההגבלים העסקיים מה לבחון. ההחלטה האם לאשר או לא לאשר את העלאת המחירים של יס והוט היתה ונשארה בידי מועצת הכבלים והלוויין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker