יו"ר מועצה הכבלים והלוויין עצרה את עליות המחירים של HOT ו-yes

ד"ר יפעת בן חי-שגב: "העובדה ששתי חברות המהוות בצורה כזו או אחרת מונופול מחייבת בדיקה מדוקדקת של סמיכות ההודעות על השוואת מחירים ביניהן"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים10

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, ד"ר יפעת בן חי-שגב, הורתה לחברות HOT ו-yes להקפיא את העלאות המחירים שעליהן הכריזו באחרונה. בן חי-שגב גם הודיעה כי תפנה לרשות ההגבלים בדרישה לפתוח בבדיקה בנושא.

yes הודיעה על העלאה של 20% במחירי ה-VOD ל-29.90 שקל בחודש, בדומה למחיר של HOT. כמה ימים לאחר מכן, הודיעהHOT על העלאת מחירים ממוצעת של 5% ללקוחות הטריפל שלה, אך סירבה למסור כמה מהלקוחות יחוו את ההתייקרות.

ד"ר יפעת חי בן שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלווין
ד"ר יפעת חי בן שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויןצילום: אייל טואג

לאורך השנים שתי החברות מעלות מחירים במועדים סמוכים. אלא שהפעם, בעקבות סמיכות ההודעות, דרשה בן חי-שגב לעצור את ההתייקרות ואף השתמשה בסמכותה בחוק התקשורת שלא לאשר עליות מחירים לשתי החברות. על פי הרישיון לשידורים של HOT ו-yes, רשאית יו"ר המועצה להורות לחברות להימנע משינויי מחירים אם היא מוצאת בין השאר כי יש בהם, לדעתה, כדי לגרום לפגיעה בתחרות ולאפליה בין מנויים.

במקביל, הודיעה בן חי-שגב כי תפנה לממונה על ההגבלים העסקיים בדרישה לבדוק את סמיכות ההודעות של שתי החברות על הכוונה להעלות מחירים. לדבריה, "העובדה ששתי חברות המהוות בצורה כזו או אחרת מונופול, כל חברה בפני עצמה, ודואופול דה-פקטו יחדיו, מחייבת בדיקה מדוקדקת של סמיכות ההודעות על השוואת מחירים ביניהן. מעבר לכך, אני סבורה כי העלאת המחירים אינה מוצדקת בהתחשב במדדי הרווחיות של שתי החברות ובכך שטלוויזיה אינה מוגדרת מוצר מותרות אלא בבחינת מוצר בסיס, שצריך להיות שווה לכל נפש בישראל".

מירית כהן דוברת yes: מדובר בהאשמות חסרות אחריות שהרי המועצה עצמה אישרה את עדכון מחיר הוי אודי עוד ב-2014, ואנו מזמינים את הממונה לערוך בדיקה ולגלות כי אנו פעלנו על פי החוק והודענו על כך בשקיפות והגינות כלפי לקוחותינו, ייתכן והמתחרים בחרו לפעול אחרת.

מ-HOT נמסר בתגובה: החברה פעלה ופועלת בהתאם להוראות הדין גם בעניין זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום