מכה לערוץ 1: איילה חסון עוברת לחדשות 10

חסון תחליף את העיתונאים טלי מורנו ואלון בן-דוד בהגשת מהדורת "שישי" ■ עורכת המהדורה, טלי בן עובדיה, תעזוב את תפקידה

נתי טוקר

מנהלת חטיבת החדשות בערוץ 1 ומגישת "יומן", איילה חסון, עוברת לערוץ 10. חסון תשמש פרשנית בחברת החדשות של הערוץ ותחל להגיש את התוכנית "שישי" – המתחרה של "יומן" בהגשתה – במקומם של אלון בן דוד וטלי מורנו. עורכת המהדורה, טלי בן עובדיה, תעזוב את תפקידה.

חסון, הדמות הבכירה ביותר בחטיבת החדשות של ערוץ 1, היתה בתחילת דרכה כתבת לענייני משפט ומשטרה בערוץ הראשון, לאחר מכן מונתה לתפקיד הכתבת הפוליטית של הערוץ, ובשנים האחרונות מילאה את תפקיד הכתבת והפרשנית המדינית בו.

ב-2008 מונתה למגישת התוכנית "יומן", התכנית הנצפית ביותר בערוץ הראשון, וכן מגישה בימי חמישי את התוכנית "הכל דיבורים" ברשת ב'. באוגוסט 2014 מונתה למנהלת בפועל של חטיבת החדשות של הערוץ הראשון, שנמצא בשלבי פירוק – מינוי של המנהל לשעבר, יונה ויזנטל.

חסון תמשיך תחליף את העיתונאים טלי מורנו ואלון בן-דוד, שהגישו בשלוש השנים האחרונות את התוכנית "שישי". שתי התוכניות התחרו עד כה זו בזו, תוך ש"שישי" הובילה. כעת סופגת "יומן" מכה אנושה.

איילה חסון
איילה חסוןצילום: רונן פדידה

מערוץ 10 נמסר כי בן-דוד, הפרשן לענייני ביטחון של חדשות 10, צפוי בנוסף לתפקידו להגיש בקרוב תכניות חדשות בחברה ולעסוק ביצירת כתבות דוקומנטריות עבור פרק הסדרות במהדורה המרכזית, ומורנו תמשיך בהגשת המהדורה המרכזית.

עורכת המהדורה טלי בן-עובדיה ביקשה לעזוב את תפקידה. בחדשות 10 נמסר כי היא קיבלה כמה הצעות להמשך שיתוף הפעולה עם ערוץ 10 וחדשות 10, והיא צפויה להכריע בעניינן בקרוב.

מחדשות 10 נמסר כי התוכנית "שישי" בהגשת בן-דוד ומורנו ובעריכת טלי בן-עובדיה, "הפכה לתוכנית החדשות המצליחה ביותר ששידר ערוץ 10 בערב שבת מיום הקמתו, וכי התוכנית הצליחה להכפיל כמעט את שיעורי הצפייה ברצועה, ולהוריד באופן משמעותי את שיעור הצפייה בתוכנית המתחרה 'אולפן שישי' בערוץ 2. ב'שישי' נחשפו בין השאר פרשת 'המיטה המעופפת' של ראש הממשלה בנימין נתניהו, 'הקלטות שולה' שבהן נשמע ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, טוען כאילו אהוד ברק לקח שוחד במסגרת עסקות ביטחוניות ופרשנות נוספות".

חסון נשואה למפיק ולסוכן השחקנים שי נשר. אחד הפרשנים שהשתתף ב"שישי" עד כה היה בן כספית, אך בין כספית לחסון יש יחסים מעורערים על רקע פרשת הרפז.

בשלב זה גם לא ידוע מי יחליף את מקומה של חסון בערוץ 1. חסון הגישה מועמדת לתפקיד מנהלת חטיבת החדשות בתאגיד השידור החדש שיוקם, מועמדות שכעת לא תצא אל הפועל. חסון היתה זו שחפשה את פרשת "בר-און-חברון", את "קלטות פריצקי" ועסקה רבות בפרשת הרפז ויחד עם העיתונאית יפעת גליק שחשפה את פרשת גל בק.

גולן יוכפז, מנכ"ל חדשות 10, מסר: "איילה חסון היא מהעיתונאים האמיצים בישראל, סמל לעיקשות עיתונאית בלתי מתפשרת. ביכולותיה הצליחה אילה לחולל שינויים בסדר היום הישראלי, ובעיקר הצליחה להביא לשינוי בדרך שבה ניתן לשדר חדשות בישראל – תוך הצגת עמדה נחרצת ומנומקת, לעיתים גם כזו שלא פשוט לקבלה, המונחת על בסיס עיתונאי-ראייתי מוצק כבטון.

"זו הזדמנות מצוינת להודות לטלי בן-עובדיה, עורכת 'שישי', ולטלי מורנו ואלון בן-דוד, מגישי התוכנית, שהובילו אותה להישגים משמעותיים בשלוש השנים האחרונות, והפכו את המשדר, תוך פרק זמן קצר, לבימה מרכזית בחדשות 10 להישגים דוקומנטריים ועיתונאיים".

חסון מסרה: "אני שמחה ונרגשת להצטרף אל חדשות 10 ולעבוד לצד אנשי חדשות מהמקצועיים והאיכותיים ביותר בישראל, כל זה לצד העצב על סיום פרק משמעותי בחיי המקצועיים, פרידה ממקום שהיה בעבורי בית שני, עם חברים ואנשים היקרים לי מאוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker