מה הרגיז כל כך את היחצ"ן רני רהב

רהב קרא ב-TheMarker את הראיון עם יובל דרור, דיקן בית הספר לתקשורת במסלול האקדמי המכללה למינהל - וזעם ■ דרור בתגובה: "בוא אליי דובי שלי, בוא נתחבק"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: אייל טואגצילום: אייל טואג

היחצ"ן רני רהב קרא ב-TheMarker את הראיון עם יובל דרור, דיקן בית הספר לתקשורת במסלול האקדמי המכללה למינהל - וזעם. מה שהקפיץ אותו במיוחד היו דברים שאמר עליו דרור בראיון, וגם משפט שאמר דרור, ולפיו "אני לא רואה טלוויזיה. לא ריאליטי, לא דרמה, לא חדשות. קצת מאסטר שף".

"תרשו לי לשאול", כתב רהב בעמוד הפייסבוק שלו, "איך אדם שאינו רואה חדשות, אינו צופה בטלויזיה ואינו מתייחס לתוכניות ריאליטי יכול להיות מחובר להוויה הציבורית בישראל ולכהן כדיקאן בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל?

"מהכתבה עולה איש מתנשא ברמות על, מטיף לכל העולם אבל בתכל'ס לא ניהל בחייו שום מערכת כלכלית או תקשורתית. בנשימה אחת הוא תוקף חברה מסחרית שהטיסה עיתונאים לחו״ל וקיבלה כיסוי תקשורתי רחב (בניגוד אליו אני מאמין שהעיתונאים כתבו את מה שרצו ללא מורא ופחד על אף שהוזמנו על-ידי אותה חברה) ואז במקביל מספר על נסיעת לימודים שעשה לבתי ספר ומרכזי תקשורת בעולם. ואני שואל, מי שילם את זה? תלמידיו כמובן, באמצעות שכר הלימוד שהם משלמים למכללה למינהל. אבל אצל יפה הנפש והטהרן זה מותר..."

רהב המשיך לתקוף את דרור: "אדם כמוך, שמזלזל בעיתונים ולא נותן לילדיו לראות חדשות, אני שואל את עצמי: היכן אתה חי, במונקו? או במכללה בראשל"צ? הכי קל בחיים זה לשבת במגדל השן במרומי המכללה למינהל וליהנות משכר עתק שמשולם מכספי הסטודנטים ולבקר את כולם. לדעתי אם המוסד שנקרא המכללה למינהל היה עושה סקר בקרב הסטודנטים שלו מי המודל לחיקוי שלכם, היו יוצאים בראש הרשימה כמה אנשים מכובדים כמו ארז טל למשל, ואילו אתה היית מגיע ככל הנראה לאחד המקומות הנמוכים. מעניין מה הסטודנטים שלכם חושבים על הרעיון האומלל והיומרני לייצר את 'איש התקשורת של העתיד' ללא כלים בסיסיים כמו להבין את האזרח הישראלי, את מצוקותיו ואת צרותיו".

דרור לא נשאר חייב, וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אני חושב שבתוך תוכו, בפנים, בגרעין הרך של נפשו, רני רהב מאוהב בי. זה כמובן מחמיא לי שאדם בממדיו מאוהב בי ומשקיע בי כל כך הרבה מזמנו, ממרצו, ממחשבותיו. רני, גם אני, בתוך תוכי, מת עליך ורוצה להתכרבל איתך בלילות חורף גשומים. בוא אליי דובי שלי, בוא נתחבק".

יובל דרור. דיקן בית הספר לתקשורת במסלול האקדמי המכללה למינהל
יובל דרור. דיקן בית הספר לתקשורת במסלול האקדמי המכללה למינהלצילום: עופר וקנין

בראיון התייחס דרור לרהב כשאמר: "אני משקיע אנרגיה כדי שאנשים יעשו את התיקון, ואני מקווה שאני מכשיר דור אחר. אני מלמד גם אתיקה, להסתכל בביקורתיות על מה שהם עושים. יש גם פרסום אתי ודוברות אתית ועיתונות אתית. אתה יכול לספר סיפור שיהיה גם אמיתי. אני לא מכשיר את הרני רהב הבא".

אותו רני רהב שעליו מתחת ביקורת קשה באחד הטורים שלך וחשפת שיחת אוף־רקורד אתו.

דרור: "הסברתי למה עשיתי את זה. מעולם לא חשפתי מקור שדיבר אתי אוף רקורד, זו היתה חריגה, ובדיעבד - בצדק. הוא בחר להשתמש במעמדו כדי לאיים עלי ככותב, כמו שעשה לשרון שפורר אצלכם 
ב–TheMarker. החלטתי לחשוף את האופן שבו הדבר הזה עובד. זה היה אירוע שבבת אחת שם עליו זרקור והציג איך הוא מפעיל כוח על עיתונאי".

בוגרים שלך עובדים במשרד של רהב?

"מי שרוצה להשתלב בעבודה אצל רהב - זה מצוין מבחינתי. יש לו יכולות. הוא לא הגיע לאן שהגיע סתם, הוא מאוד מוכשר. זה משרד גדול ולגיטימי. אני יכול להביע עליו ביקורת, אבל אני שמח שעובדים אצלו תלמידים שלי. אני רואה יחצ"נים כשותפים, וגם כשהייתי עיתונאי לא חשבתי אף פעם על יחצ"נים כאויבים. בעיניי, האופן שבו עיתונאי מתייחס ליחצ"ן אומר עליו הרבה. פגשתי גם עיתונאים גרועים ולא בני אדם. אללה יסטור".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום