ערוץ 10 בדרך למחוק את המותג נענע 10

אתר נענע היה מראשוני האתרים בישראל, והוקם ב-1999 על ידי חברת נטוויז'ן, הוא מדורג תשיעי בגודלו בישראל מבין אתרי התוכן המקומיים ■ כעת מתכוון ערוץ 10 לבצע מהלך מיתוג מחדש ולהגביר את הזהות בין האתר לבין הערוץ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר

ערוץ 10 מתכוון לבצע בחודשים הקרובים מיתוג מחדש לפעילות הדיגיטלית שלו. במסגרת זו תרוכז כל הפעילות הדיגיטלית של הערוץ תחת המותג ערוץ 10 והמותג הוותיק נענע 10 עשוי להימחק. בערוץ 10 ביקשו שלא להגיב לידיעה.

אתר נענע היה מראשוני האתרים בישראל, והוקם ב-1999 על ידי חברת נטוויז'ן. ב-2007 רכש ערוץ 10 50% מהבעלות על האתר לפי שווי של 22.5 מיליון דולר, בעסקה שבה רוב התשלום היה בזמן פרסום בערוץ 10. אלא שהאתר לא הצליח לבסס מודל כלכלי והפסיד עשרות מיליוני שקלים, ושני הצדדים סירבו להזרים כספים לאתר.

ב-2012 הועברו האחזקות שהיו שבבעלות נטויז'ן לידי חברת JCS של רון לאודר, ששלט אז בערוץ 10. אנשי לאודר העלו רעיון להפוך את נענע לאתר בינלאומי שיפיץ גרסה בינלאומית של חדשות ווידיאו מישראל.

חדשות ערוץ 10צילום: אסף עברון

אלא שהאתר – וגם ערוץ 10 – המשיכו לצבור הפסדים. ב-2014 לאחר שלאודר עזב את הערוץ, הועברו כל מניות האתר לערוץ 10. מאז הוחלט להטמיע תפעולית את פעילות האתר בתוך הערוץ, והאחריות על תכניו הועברה לחדשות 10. לתפקיד מנכ"ל נענע 10 מונה יואב הלדמן, המשנה למנכ"ל ערוץ 10. באופן דומה פועל גם אתר mako של קשת.

כעת מתכוון ערוץ 10 לבצע מהלך מיתוג מחדש ולהגביר את הזהות בין האתר לבין הערוץ. במסגרת זה צפוי השם נענע 10 להימחק, והדגש יושם בעיקר על המותג ערוץ 10 וחדשות 10. ייתכן כי המותג נענע יישאר בחלק מפעילויות האתר שאינן בתחום החדשות. מהלך המיתוג מחדש צפוי לצאת לדרך בחודשים הקרובים.

את הסנונית הראשונה למהלך מבצע ערוץ 10 בימים אלה בזירת המובייל. הערוץ משיק בימים אלה מחדש את האפליקציה של ערוץ 10 ומקדם אותה בקמפיינים פרסומיים. במקביל, הוחלט בערוץ 10 לזנוח לחלוטין את פיתוח האפליקציה של נענע 10.

לפי דירוג similar web, אתר נענע 10 הוא התשיעי בגודלו בישראל מבין אתרי התוכן המקומיים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker