יואב יצחק: "אין לי אחריות על פרסומים של בלוגרים באתר שלי"

בעלי האתר news1: "בין מיקי רוזנטל לרונאל פישר היתה מערכת סבוכה של שירותים או קשרים וכן 'מסלקה' בעניין תשלומים שקיבל פישר"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יואב יצחק, בעלי האתר news1, טוען כי אין לו אחריות על פרסומים של בלוגרים באתר שלו. בכתב הגנה לתביעה שהגיש נגדו ונגד בלוגרים באתר ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) כותב יצחק כי לפי הפסיקה, אין לו ולאתר אחריות על פרסומים של כותבים חיצוניים באתר שבבעלותו. עוד טוען יצחק כי לא פגע בשמו הטוב של רוזנטל משום ש"לרוזנטל אין שם טוב".

רוזנטל טען בתביעה כי יצחק והכותבים הנוספים פירסמו "דברי הבל גמורים ופרסומים בלתי אחראיים". הוא דרש פיצוי של 355 אלף שקל יחד מיצחק ומנתבעים נוספים שכתבו באתר.

רונאל פישר ומיקי רוזנטלצילום: שי אוקנין

התביעה עסקה בפרסום נגד רוזנטל מ-2010, ועסק בתחקיר שפירסם רוזנטל ב-2004 לגבי העבריין ניסים אלפרון, ונטען בו כי התחקיר סייע לאלפרון, שהיה לקוח באותה עת של עו"ד רונאל פישר, ידידו לשעבר של רוזנטל. פרסום נוסף היה ב-2014 ובו טען יצחק כי תחקיר שפורסם בערוץ 10 על ידי רוזנטל נגד איש העסקים משה בובליל נולד לאחר שאיש העסקים יגאל זילכה שילם 225 אלף שקל לעו"ד פישר. רוזנטל מכחיש טענות אלה לחלוטין.

הפרסום השלישי אצל יצחק היה ביוני 2015 תחת הכותרת "רוזנטל הטעה והסתיר מידע מתורמיו", שעסק בפשרה בין משפחת עופר לבין עו"ד פישר סביב ייצוגו של רוזנטל בסרט "שיטת השקשוקה". פרסום נוסף היה באותו חודש וחזר על אותו פרסום.

בכתב ההגנה טוען יצחק כי רוזנטל פועל בניגוד לעיקרון של חופש הביטוי והגיש "תביעת סרק". עוד טען יצחק כי יצחק לא פגע בשמו הטוב של רוזנטל כי לרוזנטל "אין שם טוב" וכי יש לו "דפוס פעולה לקוי ובעייתי ביותר". יצחק טוען כי הפרסום של הבלוגים מהווה "ביקורת לגיטימית" וכי רוזנטל מגיש עתה ממניעים זרים.

בנוגע לקשריו של רוזנטל עם פישר טוען יצחק כי התבסס על כתב תביעה שהגיש עו"ד יעקב בורובסקי נגד עורץ 10, וכי בין רוזנטל לפישר היתה "מערכת סבוכה של שירותים או קשרים וכן 'מסלקה' בעניין תשלומים שקיבל פישר". יצחק גם טוען כי רוזנטל פירסם "כזבים" בנוגע לחברה לישראל של משפחת עופר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker