קרן נויבך ואילנה דיין – זוכות פרס סוקולוב ל-2015

פרס סוקולוב מוענק מדי שנה לעיתונאים מצטיינים מאמצעי מדיה השונים ע"י עיריית תל אביב ■ הפרס מעודד מצוינות עיתונאית ויצירה בעלת חשיבות ציבורית מיוחדת ■ בתחום העיתונות הכתובה זכו שני עיתונאי "הארץ"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

מגישת התוכנית "עובדה" בזכיינית ערוץ 2 קשת, אילנה דיין, ומגישת "סדר יום" ברשת ב', קרן נויבך, הן הזכות השנה בפרס סוקולוב לתחום העיתונות המשודרת. הפרס מוענק מדי שנה לעיתונאים מצטיינים מאמצעי המדיה השונים על ידי עיריית תל אביב.

קרן נויבךצילום: אנצ'ו גוש

נויבך (45), שירתה בגל"צ ולאחר מכן ככתבת פוליטית ומדינית בערוץ 1. מ-2008 היא מגישת תוכנית הבוקר האקטואלית "סדר יום", בה היא מעלה לדין נושאים כלכליים-חברתיים רבים. נויבן והובילה, בין השאר, סיקור ביקורתי על מתווה הגז.

נויבך סבלה מרדיפות הנהלת רשת השידור, ומהמנכ"ל לשעבר יוסף בראל - שהפסיק את עבודתה ככתבת. ההנהלה הקודמת של הרשות הפסיקה את עבודתה בערוץ 1 כמגישת "מבט שני" ואף ניסו להוריד את תוכניתה מהאוויר ולהצמיד לה "מגישים מאזנים".

מעניקי הפרס מעיריית תל אביב מסרו כי לנויבך ניתן הפרס "על עבודה עיתונאית ברדיו, בפרט בתכניתה סדר יום, שעוסקת בנושאים כלכליים וחברתיים מנקודת מבט ביקורתית. בעבודתה העיתונאית מעוררת נויבך דיון ציבורי מעמיק בנושאים אלה".

אילנה דייןצילום: תומר אפלבאום

דיין (51), שירתה גם היא בגלי צה"ל, מגישה מ-1993 את תכנית התחקירים "עובדה". במסגרת התכנית הובילה דיין שורה של תחקירים, ראיונות בולטים ותוכניות תעודה מרחבי העולם.

"הפרס מוענק לאילנה דיין על שורה של תחקירים יסודיים ופורצי דרך בתכנית עובדה" הסבירו בעיריית תל אביב. "על תרומתה החלוצית בתחום התחקיר הטלוויזיוני, יצירת שפה תחקירית חדשה והיותה מופת לדור שלם של עיתונאים חוקרים".

בתחום העיתונות הכתובה זכו ב-2015 שני עיתונאי "הארץ" – כתב התחקירים גידי וייץ והפרשן לענייני ביטחון עמוס הראל.

חבר השופטים השנה היה בראשותו של פרופ' מנחם בלונדיים, וכלל את פרופ' אמל ג'מאל, ד"ר צבי בראל, פרופ' נטע זיו ואורי קליין.

בעיריית תל-אביב אומרים כי הפרס מענק "כדי לעודד עיתונאים שהצטיינו בעבודתם העיתונאית והטביעו את חותמם על העיתונות המשודרת ולציין תחקירים וכתבות עומק שנעשו בשנתיים שקדמו להענקת הפרס, התאפיינו בחשיבות ציבורית מיוחדת וביטאו מצוינות עיתונאית". הפרסים יוענקו לזוכים בטקס חגיגי שיתקיים ביום ראשון, 27 בדצמבר 2015, במרכז ענב לתרבות. גובה הפרס עומד על 18 אלף שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker