חדשות ערוץ 20 בדרך? ערוצי למוסיקה ומורשת יוכלו לשדר יותר תכנים אחרים

מועצת הכבלים והלוויין תאפשר לערוצים לשדר ב-25% מזמן השידור תכנים שאינם בנושאי הערוץ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
נתי טוקר

המועצה לשידורי כבלים ולוויין צפויה לאשר מחר הקלות לערוצים הייעודיים – ערוץ המורשת (20) וערוץ המוזיקה (24). ההקלות יאפשרו לערוצים לשדר ב-25% מזמן השידור תכנים שאינם בנושאי הערוץ – כלומר לאו דווקאו תוכני מוזיקה או מורשת.

בערוץ 24, שבבעלות קשת, מציגים מזה זמן רב הפסדים קשים ואף היה חשש לסגירתו. בין 2010 ל-2014 הפסידה קשת 40 מיליון שקל רק על ערוץ זה. לטענת קשת, בעידן הנוכחי אין הצדקה כלכלית לערוץ מוסיקה ויש להרחיב את סגנון תכניו.

כיום מותר לערוץ לשדר רק 10% תכנים שאינם קשורים למוסיקה, וכעת יעלה שיעור זה ל-25%. התמהיל הזה יהיה גם בשעות הפריים טיים – 75% יהיו בנושאי מוסיקה והשאר יוכל הערוץ לשדר ככל העולה על רוחו.

עבור ערוץ המורשת השינוי משמעותי יותר, שכן הוא יאפשר לערוץ להרחיב את שידורי האקטואליה שלו – שבין כה גם כיום תופסים נתח נכבד משידוריו. הערוץ טרם הגיש בקשה רשמית לשידור חדשות, אך בעתיד אם אכן יבקש לשדר חדשות הוא יכול לעשות זאת כעת באותם 25% מזמן השידור.

תוכנית "הפטריוטים" בערוץ 20, נערכים לשידור
תוכנית "הפטריוטים" בערוץ 20צילום: דניאל צ'צ'יק

יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין, ד"ר יפעת בן חי שגב, מסרה: "עם כניסתי לתפקידי כיו"ר המועצה התחלתי בבחינת תנאי הרגולציה הקיימים על השחקנים בשוק, בכללם הערוצים הייעודיים, במטרה להתאימם למציאות המשתנה תדיר, ובתוך כך להימנע מהדפוס של 'רגולציה מגיבה', בעיקר בעתות משבר והפרה. תפקידנו כרגולטורים האמונים על השידור הרב ערוצי להתוות דרך באופן פעיל, ולהבטיח את קיומו של שוק שידורים משגשג ומגוון לטובת כלל הצופים, מבלי לפגוע בתכלית לשמה הוקמו ערוצים אלה ותוך התייחסות לכל הגורמים המשדרים.

היא הוסיפה כי "המחוקק יזם את מתכונת הערוצים הייעודיים במטרה להנכיח על המסך קולות, נושאים ושפות שמקומם במדיה נפקד. אני רואה במתן ביטוי לקולות אלה חשיבות חברתית ותרבותית ממעלה ראשונה, ומכאן מחויבותנו הגדולה להמשך קיומם ושגשוגם בתנאי שוק מורכבים ומשתנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker