ברשות השנייה בודקים: למה ערוץ 10 מקדם את העיר אשקלון?

בימים האחרונים עולים פרסומים נרחבים בתוכניות ובחדשות ערוץ 10 על פסטיבל "דרום עולה" ועל העיר עצמה, זאת במקביל לעסקת פרסום גדולה בין החברה הכלכלית של אשקלון לערוץ ■ גורמים בערוץ: מדובר ביוזמה עצמאית שמטרתה לקדם את אשקלון

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

ערוץ 10 וחדשות ערוץ 10 מקדמים בימים אלה באופן אגרסיבי ובהשקעה כספית גבוהה, זו השנה השנייה, את פסטיבל "דרום עולה" באשקלון. הפרסומים כוללים ידיעות וסיקורים בשידורים על הפסטיבל ועל העיר עצמה, וזאת במקביל לעסקת פרסום נרחבת שיש לחברה הכלכלית בעיר עם הערוץ.

ברשות השנייה בודקים את הסוגיה והאם הערוץ עומד בכללי האיסור על תוכן שיווקי. בערוץ עצמו הבהירו היום (חמישי) כי אין כל קשר בין עסקת הפרסום, שנחתמה במקביל עם גופי שידור נוספים, לבין התוכן - שהינו יוזמה עצמאית של הערוץ ושנולדו "מתוך רצון לקדם את העיר אשקלון" לפי גורמים בערוץ.

חדשות ערוץ 10צילום: אסף עברון

בימים האחרונים הועלו אייטמים על הפסטיבל בתוכניות הבוקר, ב"לילה כלכלי" וב"הכל כלול", וכן בוצעו פריצות בשידור חי בתוכניות האקטואליה, כמו "לונדון וקרישנבאום" ורפי רשף, לאולפן מיוחד שהקים הערוץ בעיר.

ההשקעה של הערוץ בתוכן שמקדם את אשקלון מגיעה גם לתוכניות הפריים-טיים. הערוץ הפיק תוכניות קצרות של "לעוף על המיליון" (קפסולות) שמקדמות את העיר, והיום גם ישודר בפריים טיים פרק מיוחד של התוכנית של נאור ציון על אשקלון. עם זאת, במהדורה המרכזית לא עסקו בנושא.

פריצות בשידור חי לאולפן בעיר אשקלוןצילום: טלוויזיה ערוץ 10

גם באתר נענע 10 שבבעלות הערוץ הועלו ידיעות רבות המקדמות את העיר, תחת כותרות כמו "למה התיירים מתאהבים באשקלון" או קטע מהתוכנית "הכל כלול" על החלטת העירייה לא להעלות את הארנונה בעיר. גם בשנה שעברה קידם הערוץ את העיר לאחר מבצע צוק איתן שפגע בכלכלת העיר ובערוץ הסבירו כי נרתמו לסייע לעיר. כיום אומרים בערוץ כי היוזמה עלתה שוב במטרה לסייע לעיר.

תוכן שיווקי וקידום של אינטרסים תמורת תגמול, בוודאי בתכנים חדשותיים, אסור על פי כללי הרשות השנייה. ברשות השנייה אמרו כי הנושא נבדק. בערוץ 10 אמרו היום כי קידום העיר נעשה בהחלטה עצמאית של הערוץ ואינה קשורה לעסקה של רכש זמן אוויר לפרסום הפסטיבל.

מנכ"ל החברה הכלכלית גלעד אורן מטעם עיריית אשקלון מסר בתגובה: "אנחנו לא רכשנו ולא מימנו תוכן בערוץ 10. רכשנו מדיה לתשדירים בערוץ 10 לפני כחודש בהיקף של כ-800 אלף שקל ומערוץ 2 כ-500 אלף שקל, אבל זה מיועד רק לפרסומות שחלקן נעלה בהמשך. הערוץ החליט על דעת עצמו להפיק את התוכן לאור ההצלחה בשנה שעברה".

מערוץ 10 נמסר: "כהחלטה מערכתית הערוץ יוזם ועורך מעת לעת מבצעי שידור במטרה להפנות זרקור ציבורי לנעשה בישובי וערי פריפריה. במסגרת מבצעי שידור אלו ניתנת במה מכובדת וביטוי למצוקות ולהצלחות של ערי וישובי פריפריה בישראל. מבצעי השידור הללו נעשים במימון ערוץ 10 ותכניהם מגובשים על פי שיקולי תוכן ומערכת של הערוץ ושל מערכות התוכניות השונות. אנו רואים בכך חשיבות גדולה וחלק מתפקידנו הציבורי, ואנו מתכוונים להמשיך במסורת זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker