אחרי המחסור בעופות, עגבניות וביצים: הגיע תורו של הקוטג'

אחרי העופות והעגבניות כעת קיים גם מחסור בקוטג' ■ הסיבה: ימי יצור מועטים בחג לצד הליך ייצור ארוך וחיי מדף קצרים ■ החל גם מחסור חלקי בחלב בשקית

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

לצד המחסור בעופות, עגבניות וביצים, מגיע תורו של הקוטג'. ברשתות השיווק דיווחו על מחסור של קוטג' בחלק מנקודות המכירה ברחבי הארץ. כיוון שתנובה אחראית לכ-75% המכירות בקטגוריה המחסור מורגש בעיקר במוצר הקוטג' שלה, אך מחסור חלקי מתחיל להיות מורגש גם במוצרי החלב בשקית.

בתנובה הסבירו שהבעיה נובעת ממיעוט ימי עבודה במהלך החגים, כאשר חיי המדף של קוטג' הינם הקצרים ביותר ממוצרי החלב וייצורו מורכב ואורך זמן. תהליך הייצור של הקוטג' אורך למעלה מ-40 שעות ולאחריו יש לו חיי מדף של פחות משבועיים. מסיבה של חיי מדף לא ארוכים קיים מחסור בחלב בשקית.

קוטג' תנובהצילום: טלי מאייר

במקביל, מאז ערב ראש השנה קיים מחסור חלקי בחלק מהירקות, בעיקר בעגבניות. כמו כן ממשיך המחסור החלקי בביצים ברשתות השיווק ובמכולות וגם המחסור החלקי בעופות. מדובר במחסור הבא לידי ביטוי בכך שבחלק מנקודות המכירה ניתן למצוא את המוצרים ובחלק אין אפשרות להשיג על המוצרים המדוברים במשך חלק משעות היום או בכולו. בדרך-כלל החנויות מקבלות בבוקר מלאי קטן, שאוזל עד לקראת שעות אחה"צ.

המחסור בביצים, עופות, וירקות צפוי להחריף בערב החג ביום ראשון הקרוב, עקב אי עבודה של יומיים בערב החג ובחג, כאשר רק בימים רביעי או חמישי המדפים יחזרו להתמלא.

מתנובה נמסר בתגובה: "עקב מופעי החגים שיוצאים השנה באמצע השבוע ישנם פחות ימי ייצור ולכן יתכנו חוסרים במוצרים שונים. כל מחלבות תנובה עובדות במלוא יכולות הייצור שלהן בימים שאינם חג ושבת ועושות כל מאמץ להשלים את הפערים. למוצר כמו קוטג' יש חיי מדף קצרים ולכן יכולת הייצור מוגבלת לעומת מוצרים אחרים שחיי המדף שלהם ארוכים וקיימים על המדף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker