משה אדרי רכש 25% מחברת ההפקות של בתו של נוני מוזס

עסקת הרכישה בין יונייטד קינג, שבבעלות האחים משה וליאון אדרי, לבין חברת ההפקות ADD, שהוקמה על ידי בני הזוג ירון ליכטנשטיין והדס מוזס, נסגרה בחודשים האחרונים תמורת 10 מיליון שקל

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

נחתמה העסקה: חברת יונייטד קינג שבבעלות משה וליאון אדרי רכשה 25% מחברת ההפקות ADD שהוקמה על ידי בני הזוג ירון ליכטנשטיין והדס מוזס, בתו של מו״ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. החברה מעוניינת להרחיב את פעילותה בתחום הטלוויזיה.

העסקה שהתגבשה בחודשים האחרונים נחתמה תמורת 10 מיליון שקל, המשקפים שווי של 40 מיליון שקל לחברה. חברת ADD הוקמה ב-2010 על ידי בני הזוג ליכטנשטיין-מוזס ומאז נהנתה מהפקות רבות שהועברו אליה מהטלוויזיה הרב ערוצית. רוב מכריע של ההפקות הגיע מחברת HOT, בה היה מוזס שותף בעבר, אך בהמשך החברה נהנתה ממעט הפקות גם מ-yes. במקביל, החברה עוסקת גם בפיתוח פורמטים ובהפצה בחו״ל.

צילום: TheMarker

העסקה הנוכחית עמדה על הפרק זמן רב אך טרם נחתמה. אדרי הם הבעלים של סינמה סיטי ושל סרטי יונייטד קינג. כבר כיום הוא הבעלים של טלעד, לשעבר זכיינית ערוץ 2 וכיום, מפעילה ערוצים זרים בישראל. יונייטד, שמנוהלת על ידי פנינה אדרי, לא תהיה מעורבת בענייני ניהול ADD. ליאון ומשה אדרי ידועים גם כידידים של ראש הממשלה בנימין נתניהו. באחרונה מימן משה אדרי את הסרט ״סבנה״ שבהשקתו השתתף נתניהו.

מנגד, ADD מזוהה עם קבוצת ידיעות אחרונות וזוכה לקידום משמעותי בעיתוני הקבוצה ובאתר ynet. ידיעות אחרונות הובילה במערכת הבחירות קו אגרסיבי נגד נתניהו. ב-ADD סירבו להגיב. דובר קבוצת יונייטד קינג סירב גם כן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום