קרב בצמרת עולם הפרסום |

באומן דורש למנוע עריקה של מנהל הקראייטיב למקאן: "שיכללו את המוסר הכפול לכלל אומנות"

משרד הפרסום הגיש לבית הדין האזורי לעבודה בקשה לצו מניעה נגד מעברו של נדב פרסמן, לשעבר סמנכ"ל הקריאייטיב במשרד, למתחרה מקאן תל אביב ■ מקאן: "שיוסי לובטון יתרכז בלקוחות ולא במלחמות אגו"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

משרד הפרסום באומן בר ריבנאי הגיש לבית הדין האזורי לעבודה בקשה לצו מניעה נגד מעברו של נדב פרסמן, לשעבר סמנכ"ל הקריאייטיב במשרד, למשרד הפרסום מקאן תל אביב. לטענת באומן, מדובר בהפרה בוטה של הסכם העסקתו, והוא עלול לחשוף סודות מסחריים.

פרסמן שימש מ-2008 ומשמש מנהל הקרייאטיב הראשי באומן בר ריבנאי. "במסגרת תפקידו הבכיר הוא נחשף לסודותיה המסחריים הכמוסים ביותר של הלקוחות", נטען בבקשה של באומן. בבקשה הוצג סעיף בחוזה בין פרסמן לבאומן שבו התחייב פרסמן שלא יתחרה במשך 12 חודשים מאז עזיבתו את באומן בעסקי החברה, וכן כי זמן ההודעה המוקדמת יהיה 90 יום.

בתחילת אוגוסט פורסם כי פרסמן יעבור למשרד הפרסום המתחרה, הגדול בישראל, מקאן תל אביב. מדובר במשרד פרסום שמתחרה בבאומן בשורת לקוחות, כך נטען בתביעה, שבה הוצגו לקוחות של שני המשרדים שמתחרים זה בזה – בבאומן ישראכרט, שטראוס עלית, סופר פארם, וקפה עלית, כשמולם במקאן מטפלים בלאומי קארד, אוסם ותנובה, ניו פארם ונסטלה.

בבקשה נטען כי פרסמן זכה ל"תנאי העסקה מהטובים בשוק הישראלי" והיה שותף ברווחי החברה. בבאומן טוענים כי פרסמן נחשף לסודות מסחריים של הלקוחות והוא עשוי לגלות אותם כעת למתחרים.

באומן דורשים כעת כי פרסמן יוכל לעבוד במקאן רק לאחר 12 חודשים, שיתחילו רק 90 יום לאחר סיום מועד ההודעה המוקדמת. מנגד, במכתב ששיגרו עורכי הדין של מקאן תל אביב טענו כי מדובר בפגיעה אנושה בחופש העיסוק של פרסמן וכי "ימי העבדות פסו מן העולם".

כדי להתמודד עם טענת מקאן שלפיהן דרישה לאי תחרות של 12 חודש היא "עבדות", באומן צירפו בתביעה חוזה מהעבר של סמנכ"ל קרייאטיב שגם בו כלולה דרישה דומה שלפיה העובד לא יעבוד אצל מתחרה עסקי במשך שנה. מנכ"ל באומן בר ריבנאי, יוסי לובטון, מסר כי "מקאן שיכללו את המוסר הכפול לכלל אומנות".

ממקאן נמסר: "התביעה של באומן אבסורדית ומעלה ניחוח של משטרים אפלים. את תגובתנו המלאה נציג בבית המשפט. בינתיים, אנו מציעים ליוסי לובטון להתרכז בעבודה מול לקוחותיו ולא במלחמות אגו מעל דפי העיתון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker