אייל רביד מתייצב לצד רוזנהויז: "אנסים ודורסים לא נכנסים לכלא - והוא כן?"

אייל רביד, בעלי רשת ויקטורי: "להכניס את רוזנהויז לכלא זה מופרעות" ■ רמי לוי: "אם שואלים אותי לא היו צריכים להחליט להכניס את אפי לכלא"

עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת-מזריץ

רשתות השיווק תוקפות היום בחריפות את ההחלטה להכניס לכלא את מנכ"ל שופרסל לשעבר, אפי רוזנהויז.

"זה עצוב מאוד", אמר היום אייל רביד, בעלי רשת ויקטורי. "הוא לא אנס ולא רצח אז למה הוא צריך לשבת בכלא? נתנו לו קנס גדול ועבודות שירות וזה למעלה ממספיק. אנשים שאונסים ודורסים לא נכנסים לכלא במדינה שלנו והוא כן? ועוד בגיל שלו? זאת פשוט מופרעות".

אייל רביד, בעלי ויקטוריצילום: דניאל בר און

לדברי בכיר ברשת גדולה אחרת, "ממש לא היו צריכים להכניס אותו לכלא. היצרנים הגדולים לא התנהגו בזמנו בפחות כוחניות מאשר שופרסל. הרי גם היצרנים היו אומרים לנו 'אם לא תקדם את המוצר הלא מצליח שלנו לא נמכור לך במחיר טוב את המותג המצליח שלנו'. היצרנים הגדולים היו מאיימים וכוחניים לא פחות, הם לא היו חלשים ומסכנים ולא היו צריכים שום הגנה. זאת היתה ההתנהגות אז והיא נמשכת גם היום.

"רוזנהויז פשוט עבר על תנאי המיזוג עם קלאבמרקט, שאסרו עליו להתנהל ככה, אבל היצרנים שעמדו מולו התנהגו אז ומתנהגים היום אותו הדבר. גם היום שופרסל מורידה מוצרים של יוניליוור ויוניליוור מפרסמים קופונים שתקפים בכל הרשתות מלבד שופרסל רק שמקפידים להתייעץ עם עורכי דין וזה יהיה במסגרת מה שמתיר החוק אבל העיקרון הוא אותו עיקרון".

גם רמי לוי, בעלי רמי לוי שיווק השקמה, חושב שהעונש שניתן לרוזנהויז מוגזם. לוי סיפר על מאזן הכוחות ששרר אז ושורר גם היום בין היצרנים הגדולים לרשתות הגדולות: "אם שואלים אותי לא היו צריכים להחליט להכניס את אפי לכלא, ולו רק בגלל שהיצרנים הגדולים בהתנהלותם בזמנו היו לא פחות חזקים וכוחניים מאפי ומשופרסל", אמר לוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום