בלעדי

אחרי עדן טבע מרקט: מגה תגיש בקשת הקפאת הליכים לרשת התינוקות דוקטור בייבי

רשת המוצרים לתינוקות של מגה, המונה 14 סניפים, היא אחת מהרכישות הפחות מוצלחות של מגה, ועוד סיבה לפער בין התוצאות של מגה שדווחו לאורך השנים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת מגה צפוייה להגיש בקשת הקפאת הליכים נוספת, כעת לרשת דוקטור בייבי שבבעלותה – כך נודע ל-TheMarker.

זה זמן מה שמגה מתקשה למצוא רוכש לרשת מוצרי התינוקות המסבה לה הפסדים. כעת, הבשילה כפי הנראה המחשבה אצל מנהלי מגה שאין מנוס מפנייה לבית המשפט, עורכי הדין סיימו את הכנת בקשה להקפאת הליכים והיא צפוייה להיות מוגשת לבית המשפט כבר בימים הקרובים.

רשת המוצרים לתינוקות של מגה, המונה 14 סניפים, היא אחת מהרכישות הפחות מוצלחות של מגה, ועוד סיבה לפער בין התוצאות של מגה שדווחו לאורך השנים - שהציגו תמונת מצב פחות גרועה - לחובות ענק בסך 1.3 מיליארד שקל שנחשפו רק כאשר פנתה מגה לבית המשפט לפני שלושה שבועות בבקשה לכנס נושים להסדרת חובותיה.

חנות למוצרי תינוקות בארה"ב. אילוסטרציה

למעשה, הפסדיה של דוקטור בייבי לא נכללו בתוצאות המדווחות של מגזר הסופרמרקטים של מגה בדו"חותיה הכספיים. בבקשה של מגה לבית המשפט נחשף כי ההפסד התפעולי של הרשת ב 2014 היה כ-16 מיליון שקל על מחזור מכירות של כ-59 מיליון שקל.

דוקטור בייבי תצטרף לעדן טבע מרקט, שנמצאת בשליטת מגה (51%) ונמצאת בהקפאת הליכים. אתמול הודיעה מגה לבית המשפט כי שבועיים אחריי שהגישה בקשת הקפאת הליכים לעדן טבע מרקט היא נסוגה בה מהצעתה לשלם 60% מחובות הספקים בתמורה לקבלת מלוא המניות בחברה.

במגה הסבירו אתמול כי אין להם מספיק כסף לשלם את חובות הספקים כפי שהוצע בתחילה, שכן התוצאות של מגה בשבועות האחרונים היו צפויים מהצפוי, המחסור חמורים משחזו ובעלי נכסי הנדך"ן לא הסכימו להפחית להם את שכר הדירה.

ממגה סירבו להגיב לידיעה. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker