הפתעה לסופ"ש: חברת אלבר החרימה לבכירי מגה את המכוניות

בית המשפט קבע היום כי אלבר תחזיר את המכוניות שלקחה בכפוף לקבלת תשלום ממגה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

מנהלי ועובדי מגה חשבו כי הם קיבלו שבועיים של אוויר לנשימה מבית המשפט, אך חלק מספקי החברה חושבים אחרת – רכביהם של מספר עובדי מגה הוחרמו אתמול, כאשר הם 'זכו' לביקור מנציגי חברת הליסינג אלבר ואלה לקחו את רכביהם שניתנו להם ממקום עבודתם - כך נודע ל-TheMarker. עובד של מגה סיפר כי "נציג של אלבר הגיע לביתי ולקח את האוטו באמתלות שווא".

לפי בקשת כינוס הנושים, שהגישה מגה לבית המשפט בתחילת השבוע, החוב שלה לאלבר הוא כ-461 אלף שקל בגין כ-150 רכבים.

חברת מגה פנתה אתמול בערב לבית המשפט בכדי שיורה כי הצעד של אלבר מנוגד להחלטת השופט, המקפיאה את חובות העבר לתקופה של שבועיים. בית המשפט קבע היום כי אלבר תחזיר את המכוניות שלקחה בכפוף לקבלת תשלום ממגה עבור תקופת ביניים זו ומבלי שמגה תשלם לה לעת עתה את הכספים שהיא חייבת לה.

"אני מפחד שיבואו להחרים לי את הרכב במהלך סוף השבוע. אני לא יודע מה לעשות", אמר ל-TheMarker עובד בכיר של מגה, המחזיק רכב חברה מטעם אלבר.

בדיון שהתקיים השבוע בבית משפט מחוזי מרכז, מגה קיבלה מבית המשפט שבועיים כדי להגיע להסדר חובות עם נושיה. השופט אילן שילה אישר למגה לכנס אסיפת נושים ב-12 ביולי, שבה תוצג פריסת החוב בסך 1.3 מיליארד שקל, ולא מינה לחברה נאמן או מפקח חיצוני, על-אף דרישת הספקים, הבנקים ויתר נושי החברה.

עם זאת, הוא קבע כי אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון רבוע כחול ויו"ר מגה, יהיה אחראי לכך שהרשת לא תרכוש סחורה שאין תשלום מובטח עבורה. בדיון נחשף כי מגה הייתה צריכה לשלם בשבועיים הקרובים כ-350 מיליון שקלים: 17 מיליון שקל עבור שכר דירה, 170 מיליון שקל לספקים ונותנים שירותים ביום שישי הקרוב, כ-100 מיליון שקל לספקים עד ל-17 לחודש ועוד כ-60 מיליון שקל שכר.

רכב של חברת אלברצילום: לימור אדרי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker