משבר מגה: הרשת מבקשת מהספקים הסדרי תשלום הכוללים פריסה עד חמש שנים

יו"ר מגה אביגדור קפלן נפגש עם תעשייני המזון בהתאחדות התעשיינים לדון בהסדר חובות. יצרני מזון מטילים ספק בתוכנית ההבראה: הבעלים צריכים להזרים סכום כפול להון חוזר

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

יו"ר מגה, אביגדור קפלן, נפגש השבוע עם תעשייני המזון, המאוגדים בהתאחדות התעשיינים. קפלן קיבל אישור בכתב מרשות ההגבלים להיפגש איתם לדיון על הסדרי התשלום שמגה מבקשת מהספקים.

קפלן הציע בישיבה, כי חובות מגה לספקים יטופלו בשני שלבים. בטווח הקצר תקבל מגה ארכה של כחודשיים לתשלומים של חלק מהחוב, מעבר להסכמי הסחר שלה עם כל חברה. בטווח הארוך יתפרס החזר התשלומים על פני 5-3 שנים. מקורבים לפגישה ציינו, כי לא היה ברור מהן הערבויות שמגה מציעה לפריסה לטווח ארוך: האם הם יתבססו על הנדל"ן של החברה, על קבוצת אלון רבוע כחול, שמגה היא חלק ממנה, או שיהיו בטחונות אחרים.

יו"ר מגה, אביגדור קפלןצילום: אוליבייה פיטוסי

בשלב זה, לא התקבלה תשובת הספקים. על פי חוק ההגבלים, לספקים אסור לתאם מהלכים הקשורים להסדרים כספיים, כולל החזר חובות. לצורך כך, הם יצטרכו לקבל אישור מיוחד מרשות ההגבלים. אף שמדובר במצב של אפשרות להצלת החברה מקריסה, לא בטוח שרשות ההגבלים תאשר הסדר קולקטיבי.

מקורבים לספקים אמרו, כי הם מטילים ספק בתוכנית ההבראה של מגה. לדעתם, הבעלים צריכים להזרים סכום כפול מזה שעליו התחייבו (220 מיליון שקל) להבטיח תזרים מזומנים, שיאפשר את פעילות החברה באופן שוטף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker