דיון במועצת הרשות השנייה על תחנות הרדיו האזוריות: 
"למה אתם כל כך בלחץ מאנשים שמלחיצים אתכם?" - מדיה ושיווק - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

דיון במועצת הרשות השנייה על תחנות הרדיו האזוריות: 
"למה אתם כל כך בלחץ מאנשים שמלחיצים אתכם?"

היום יתקיים דיון בבג"ץ סביב ההחלטה של היועצת המשפטית של הרשות השנייה לסגור את תחנות הרדיו המפוצלות שהוקמו שלא כחוק ■ בדיון במועצת הרשות השנייה הודו חברי מועצה כי "קיבלו טלפונים" מראשי התחנות וכי "מעורב בזה המון אמוציות"

תגובות

בג"ץ ידון היום בעתירות שהוגשו בנוגע לשלוש תחנות הרדיו המפוצלות שהוקמו ללא מכרז במדיניות פיצול התדרים ברשות השנייה. מועצת הרשות השנייה קבעה באחרונה, בהתבסס על חוות דעת של היועצת המשפטית של הרשות עו"ד הילה שמיר, כי התחנות הנוספות אושרו בשנים קודמות שלא בסמכות ובניגוד לחוק, ולכן עליהן לרדת מהאוויר בתוך שנתיים.

שלוש תחנות רדיו — רדיו דרום, רדיו לב המדינה ורדיו חיפה — קיבלו תדרים נוספים לשם שיפור הקליטה, אך בהמשך אישרה להם הרשות השנייה לשדר בתדרים הנוספים שידורים מפוצלים בתחנות אלה — כלומר בפועל להקים תחנת רדיו נוספת ללא מכרז. כך, רדיו דרום הקים תחנה נפרדת לאזור אשקלון ועוטף עזה, רדיו דרום מפעיל תחנה ברוסית ורדיו חיפה מפעיל תחנה מזרחית.

בפני בג"ץ הוגשו ארבע עתירות — שלוש תחנות הרדיו טענו כי הפיצולים בוצעו בסמכות באישור קודם של הרשות. מנגד, תחנת רדיו 90, שבעצמה ביקשה פיצול ולא קיבלה, טענה כי יש לפסול מיידית את הפיצולים ללא המתנה של שנתיים. עמדת המדינה, בשם שר התקשורת, תומכת ברשות השנייה ובתשובתה נכתב כי "אין עילה להתערבות שיפוטית בהחלטת מועצת הרשות אשר עולה בקנה אחד עם הוראות החוק".

תומר אפלבאום

מהתמלילים של דיוני ועדת הרדיו ברשות השנייה ושל מועצת הרשות השנייה נתן לראות כיצד ניסו חברי מועצה לשנות את ההחלטה לטובת תחנות הרדיו. יו"ר ועדת הרדיו ברשות השנייה, ד"ר מיכל שפירא, אמרה שוב ושוב כי "קיבלה טלפונים" מצד ראשי התחנות. בשלב מסוים — לאחר קטע שהושחר בפרוטוקול — פנתה אליה שמיר ותמהה: "אתם כל כך בלחץ מאנשים שמלחיצים אתכם?". שפירא הגיבה: "סליחה, אני לא בלחץ מאף אחד".

שפירא תומכת בהמשך פיצול התחנות

בדיון בוועדה שפירא הציגה עמדה שלפיה האינטרס הציבורי הוא לפצל תחנות ואף לתת פיצול נוסף גם לרדיו 90. "אני לא מבינה מה את מדברת מיכל, אני לא מבינה. זה לא חוקי לתת תדר מפוצל", אמרה שמיר.

שפירא חזרה בה, ולאחר מכן נסוב הדיון בעיקר סביב השאלה מהי תקופת ההיערכות שיש לתת לתחנות המפוצלות עד לסגירתן. שמיר תמכה בתקופה של שנה בלבד, אבל שפירא תמכה תחילה בשלוש שנים או שנתיים מאז שתקום ממשלה חדשה.

דור מלכה

"מיכל, את נותנת לנישלס (דני, בעלי רדיו חיפה, נ"ט) מתנות מעבר למה שהוא שידר", אמר חבר הוועדה אייל מלובן לשפירא, והתייחס לעובדה שכל הפיצול של חיפה ניתן רק לפני שנתיים. "כן, זה גם לא נראה טוב", הסכימה יו"ר המועצה, אווה מדז'יבוז', שתמכה בעצמה באופן חד משמעי בהפסקת הפיצולים — אך בתקופת הארכה של שנתיים.

בדיון מאוחר יותר במועצה הודתה מדז'יבוז' כי "מעורב בזה המון אמוציות". כששפירא ניסתה שוב לנסות לכלול בהחלטה קריאה לעגן בחוק את הפיצולים אמרה לה מדז'יבוז': "את דיברת כיו"ר, זה עכשיו במועצה... אי אפשר לחזור לזה בפעם הרביעית". שפירא הגיבה: "את לא מכבדת אותי".

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עשרת הסיפורים החמים של היום ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם