עסקת RGE-ערוץ 10 סגורה: אילן שילוח ויתר על זכות הסירוב

שילוח: "מתווה העסקה של RGE מסוכן כלכלית עבורנו ואין בו מספיק מרווחי ביטחון ובולמי זעזועים לאי הוודאות הגדולה שצפויה לתעשיית הטלוויזיה בישראל"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

משקיע ההיי-טק ויו"ר קבוצת הפרסום מקאן תל אביב, אילן שילוח, הודיע היום לבעלי ערוץ 10 כי לא ישתמש בזכות הסירוב שלו ולא יבקש בעצמו לרכוש את ערוץ 10 במקום קבוצת RGE. שילוח, שבישר על כך בחשבון הטוויטר שלו, נימק זאת טעמים של סיכון כלכלי גבוה מדי.

שילוח חתם בסוף 2014 על הסכם על בעלי הערוץ, יוסי מימן, שלפיו יקנה את הערוץ תמורת נטילת חובותיו לאחר שניאות להזרים לערוץ 36 מיליון שקל בשל חובות הערוץ. לפי ההסכם, לשילוח יש זכות סירוב ראשונה לכל הסכם אחר שאליו יגיע הערוץ.

בשבוע שעבר העביר ערוץ 10 לידי שילוח את ההסכם המלא עם קבוצת RGE שבבעלות לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקנאטי. לשילוח היו 14 יום להגיש הצעה דומה, אך היום הוא הודיע כי לא ישתמש בזכות הסירוב שלו, והמשמעות היא שעסקת RGE סגורה וכעת ממתינה רק לאישורי הרשות השנייה ורשות ההגבלים.

אילן שילוחצילום: דן קינן

שילוח צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "היום הודעתי לערוץ 10 שאני מוותר על זכות הסירוב לרכישת ערוץ 10. מאחל לערוץ 10, עובדיו, יוסי ורשבסקי (המנכ"ל) והבעלים החדשים בהצלחה".

שילוח התייחס למתווה העסקה של RGE. לפי המתווה, RGE תשלם לבעלי המניות הנוכחיים, מימן ומילצ'ן, 10 מיליון שקל במזומן ועוד 30 מיליון שקל אפסייד במקרה של רווח עתידי או מכירה. הקבוצה גם תזרים כ-120 מיליון מזומן עבור חובות הערו. ועוד ערבויות לבנק ולרשות השנייה.

״מתווה עסקת RGE העלה את סכום ההשקעה הכולל (מזומן, חובות וביטחונות) לכ-50 מיליון דולר לעומת הצעתנו שעמדה על 25 מיליון דולר", כתב שילוח. "מתווה זה מסוכן כלכלית עבורנו ואין בו מספיק מרווחי ביטחון ובולמי זעזועים לאי הוודאות הגדולה שצפויה לתעשיית הטלוויזיה בישראל".

שילוח המשיך את הקו הביקורתי שלו כלפי התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי הוא ניסה למנוע ממנו להיכנס לערוץ. "ניסיונותיו של ביבי להחליש ולהשתלט גם על ערוצי הטלוויזיה בישראל ולמנוע חופש ביטוי שהוא מיסודותיה הבסיסיים של הדמוקרטיה, ובמקרה שלי ניסיונות בוטים ומרחיקי לכת למנוע את כניסתי לערוץ, הם עדות לתהליך מסוכן שעוברת הדמוקרטיה הישראלית במלחמתה על חופש ביטוי בימים אלו", כתב שילוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker