נחתמה עסקת RGE-ערוץ 10; המנכ"ל ורשבסקי לעובדים: "עשינו את זה"

ההסכם עדיין תלוי בהסדר בין בנק לאומי לקבוצת RGE ■ לאומי מעניק את הערבויות לערוץ בסכום של כ-45 מיליון שקל ■ המחלוקת היא בעיקר סביב דרישת הבנק כי יינתן לו שיפוי למקרה שהעסקה לא תצא לפועל

נתי טוקר

נחתמה עסקת ערוץ 10 ו-RGE: לפנות בוקר חתמו הצדדים על ההסכם שקובע כי RGE תרכוש את השליטה בערוץ 10 מידיו של יוסי מימן וארנון מילצ'ן. עם זאת, בהסכם יש עדיין כמה תנאים מתלים, והוא תלוי ועומד עד ש-RGE תגיע להסדר עם בנק לאומי.

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, השלח הבוקר מייל לעובדים תחת הכותרת "עשינו את זה". במייל כתב ורשבסקי כי "בשעה טובה נחתם לפנות בוקר הסכם השקעה עם קבוצת RGE. ההסכם מסדיר את עתיד ערוץ 10 ל-15 השנים הבאות". עוד כתב ורשבסקי כי "עם כל האחריות לצופינו, לבעלי המניות החדשים ולעצמנו, מגיע לנו לשמוח שמחה גדולה".

ההסכם עדיין תלוי בהסדר בין בנק לאומי לקבוצת RGE. בנק לאומי מעניק את הערבויות לערוץ בסכום של כ-45 מיליון שקל. המחלוקת היא בעיקר סביב דרישה של הבנק כי יינתן לו שיפוי למקרה שהעסקה לא תצא לפועל. כלומר, ש-RGE תהיה מחוייבת להשיב את הערבויות בכל מקרה.

לן בלווטניקצילום: בלומברג

אתמול בערב לא הגיעו הצדדים להבנות, והרשות השנייה החליטה להאריך בפעם השנייה את המועד האחרון שנקבע להשלמת בקשת הרישיון של ערוץ 10. הערוץ אמור היה להגיש עד יום ראשון בערב את מבנה הבעלות החדש וכן את השלמת הערבויות.

ההערכות הן כי במהלך היום תושלם העסקה סופית לאחר ההסדר עם בנק לאומי. הערוץ אמור להגיש עד היום בחצות את המסמכים השונים הקשורים למבנה הבעלות החדש ולערבויות, שייבדקו לאחר מכן על ידי הרשות השנייה.

במקביל, אילן שילוח יקבל את ההסכם ויוכל להשוות אותו בתוך 14 יום. שילוח הגיב בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי "כל הכבוד ליוסי ורשבסקי שביחד עם עובדי הערוץ העמידו את ערוץ 10 על הרגליים למרות הבעלים שלו (כוונתו למילצ'ן, נ"ט) והפכו את הערוץ לאטרקטיבי ולחוף מבטחים עם רישיון".

יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10
יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10צילום: גיא קרן

עוד כתב שילוח כי "קיומם של 2 ערוצי טלוויזיה עצמאיים, ולא של הממשלה, שיהיו כלבי שמירה עם שיניים חדות ונושכות, היא קריטית לקיומה של הדמוקרטיה... נקווה שהבעלים החדשים של ערוץ 10 שקיבלו 'אישור והקלות מביבי' לרכישת הערוץ לא יתבלבלו ויחשבו שביום של אחרי הם עובדים אצלו. דרוש חופש ביטוי".

'אווה מדז'יבוזצילום: אלכס קולומויסקי

בתגובה לאישור העסקה, שבוצעה לאחר שורת הקלות שניתנו לערוץ 10 על ידי הרשות השנייה, מסרה יו"ר מועצת הרשות השנייה, אוה מדז'יבוז': "שוק הטלוויזיה המסחרית צועד היום צעד דרמטי לקראת שיפור בתחרות ובאיכות. באמצעות צעדי מיקוד הרגולציה לצד הפחתת מחויבויות התוכן והערבויות לבעלי רישיון הסרנו חסמים משמעותיים בדרכו של ערוץ 10 למציאת משקיע חדש ויציאה לרישיון. הרשות השנייה פעלה בחודשים האחרונים באופן אינטנסיבי על מנת לעמוד בלוחות הזמנים ולהבטיח ודאות מקסימלית שתאפשר את תחילת התהליך ההדרגתי של הסדרת שוק הטלוויזיה המסחרית באופן שיבטיח את האינטרס הציבורי לטלוויזיה יציבה ומגוונת".

המנכ"ל בפועל של הרשות השנייה, ניר שוויקי, מסר: "אנו מברכים על כניסת המשקיע החדש לערוץ 10 ומקווים כי בכך יימצא פתרון ארוך טווח להמשך פועלו של הערוץ. עם קבלת האסמכתאות הדרושות תחל ברשות השנייה הבדיקה הדרושה על מנת לבדוק כי הערוץ עומד בתנאים לקבלת הרישיון במגבלות הזמן הקיימות. אין לי ספק כי היכולת של הרשות השנייה הפעם להציב תנאים ברורים לצד מהלכי הערוץ בתקופה האחרונה הם שאיפשרו לנו להגיע לנקודת זמן זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker