עסקת RGE וערוץ 10 לא מתקדמת: מו"מ מול בנק לאומי

דרישה של בנק לאומי להעניק שיפוי לערבויות שהבנק יעניק לערוץ במקרה שהעסקה לא תצא לפועל מקשה על המו"מ ■ גורמים הקשורים למו"מ מקווים כי העסקה תיסגר הערב

נתי טוקר
נתי טוקר

העסקה שבה אמורה היתה קבוצת RGE לרכוש את ערוץ 10 עדיין לא סגורה; הסיבה - דרישה של בנק לאומי מקבוצת RGE להעניק שיפוי לערבויות שהבנק יעניק לערוץ במקרה שהעסקה לא תצא לפועל. RGE מסרבת לחתום על שיפוי כזה, ולכן העסקה טרם נסגרה. ואולם, גורמים הקשורים לפרטי המו"מ מקווים כי העסקה תיסגר עוד הערב (ב').

בבנק לאומי, מנגד, הבהירו כי דרישות הבטוחות שהציב הבנק אינן אלה שמעכבות את עסקת RGE לרכישת ערוץ 10. בבנק אומרים כי הסדירו את כל נושא הערבויות והבטוחות כבר אתמול בשעת לילה מאוחרת מול RGE, וכי הנושא אמור להיסגר כעת בין בעלי המניות. מי שאחראי מטעם הבנק על המו"מ הוא קובי הבר, ראש החטיבה העסקית בבנק ולשעבר הממונה על התקציבים באוצר.

מועצת הרשות השנייה העניקה אתמול לערוץ 10 ארכה של 24 שעות לסגירת העסקה. ערוץ 10 אמור היה להציג עד אתמול את הערבויות, בגובה של כ-50 מיליון שקל ואת מבנה הבעלות החדש, כולל המשקיעים החדשים, עד 12 בלילה. זאת, כדי לקבל רישיון ביוני.

לן בלווטניקצילום: בלומברג

עם זאת, אנשי ערוץ 10 לא הצליחו לסגור את העסקה עד לשעת הלילה, ומועצת הרשות השנייה קיימה הצבעה טלפונית, שבה הוחלט להאריך את המועד עד לחצות הלילה. נכון לעכשיו, העסקה עדיין לא סגורה, ואנשי ערוץ 10 עשויים לבקש ארכה נוספת.

בבנק לאומי אמורים להעניק ערבויות לערוץ בהיקף של 45 מיליון שקל - כלומר 36 מיליון שקל נוספים על היקף הערבויות שיש לערוץ כעת. בבנק אמרו כי מבחינתם נושא הערבות הוסדר עוד אתמול וכי הבנק לא מעכב את העסקה - אלא יש צורך בהסכם בין בעלי המניות. הדרישה של הבנק היא שיפוי לערבויות שיעניק למקרה שהעסקה לא תצא אל הפועל, ו-RGE מסרבת להעניק שיפוי כזה.

לפי מתווה ההסכם הקודם, RGE תיטול את כל חובות הערוץ, בהיקף של כ-120 מיליון שקל. מימן וארנון מילצ'ן אמורים לקבל כעת 15 מיליון שקל - מחיר גבוה יותר מההצעה הראשונית. אם הבג"ץ שהגישו בערוץ 10 נגד המדינה יצליח, ומחיר זיכיון העבר יירד מ-17 מליון לפחות מ-5 מיליון, יקבלו מימן ומילצ'ן 5 מיליון שקל נוספים. לפיכך הם עשויים לקבל תמורת המניות שלהם עד 20 מיליון שקל.

עוד לפי ההסכם, RGE תחזיק 51% מהערוץ, ומימן ומילצ'ן בשאר. בנוסף, RGE תקבל אופציה לרכוש את יתר המניות של מימן ומילצ'ן תוך ארבע שנים במחיר של 40 מיליון שקל. אם RGE תממש את האופציה הזו יקבלו מימן ומילצ'ן סך הכל 60-55 מיליון שקל בעבור המניות שלהם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ