החבר השלישי של קובי מימון בממשלה: טייקון הגז מחזיק את בטאון ש"ס של אריה דרעי

מימון חילץ את העיתון "יום ליום" החשוב לאריה דרעי לפי בקשתו של הרב עובדיה יוסף ב-2003 ■ מקורבי דרעי: מימון אמור להעביר את אחזקותיו בעיתון בימים הקרובים במסגרת ההליכים המשפטיים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

שר האוצר, , היה עמום מאוד כשהכריז באחרונה כי אין בכוונתו לעסוק בתחום הגז: הוא סיפר שיש לו קשרי חברות עם הטייקון , שמחזיק בבעלות במאגרי הגז, ולכן מנוע מלטפל בנושא. אבל האם שר נוסף שאמור לטפל בסוגיה, שר הכלכלה , צריך גם כן למנוע את עצמו מטיפול בגז?

במקרה של כחלון, קשרי החברות בינו למימון אינם ברורים דיים. מקורביו של כחלון טענו שוב ושוב כי הוא לא עבד מעולם אצל מימון וכי לא קיבל ממנו טובת הנאה ישירה. ליתר זהירות, אמר מנכ"ל האוצר , החליט כחלון לפסול עצמו.

אצל דרעי, לעומת זאת, היחסים הרבה יותר ברורים. ב-2003 נקלע ביטאון ש"ס "יום ליום" לקשיים, ומי שנזעק לחלץ אותו ולרכוש את הבעלות המלאה - בעידודו של הרב עובדיה יוסף, בעת שבראשות ש"ס ישב אלי ישי - הוא לא אחר מאשר מימון. העיתון עצמו שרוי בהפסדים כבדים ונמצא כמה שנים בהליכים משפטיים שונים. דרעי עצמו עושה מאמץ למצוא לו משקיע חדש - אך עד כה ללא הצלחה והעיתון עדיין בשליטתו של מימון.

שר הכלכלה, אריה דרעיצילום: תומר אפלבאום

מקורבי דרעי אומרים כי מימון אמור להעביר את אחזקותיו בעיתון בימים הקרובים במסגרת ההליכים המשפטיים, ולכן דרעי לא אמור לפסול את עצמו מטיפול בגז. לדבריהם, לדרעי ומימון אין קשר אלא הוא פגש את מימון פעם אחת בלבד לפני שנתיים וביקש ממנו למכור את מניותיו בעיתון, והמכירה אמורה להתבצע בקרוב.

דוברו של דרעי, ברק סרי, אמר כי לדרעי אין מעורבות בעיתון וכי הוא פועל בנחרצות להגנה על הצרכנים בתחום הגז, והציע בין השאר פיקוח על המחירים.

"יום ליום" אינו עיתון בעל תפוצה אדירה. לפי סקר TGI, רק 6.4% מהמגזר החרדי קורא אותו. אבל לעיתון הזה יש השפעה משמעותית על הגרעין הקשה של אנשי ש"ס שמנויים אליו. במאבקים בין דרעי לאלי ישי, ל"יום ליום" היתה דומיננטיות רבה.

דרעי מנסה זה זמן רב לשפר את מצבו של "יום ליום" ואת תדמיתו. במגזר החרדי דובר על כך שדרעי מחפש לעיתון רוכש אחר, אולי אחד כזה שיהיה יותר מקורב אליו. היום (ב') אף פורסם באתר "כיכר השבת" כי דרעי מנסה למנות לעיתון עורך-על חדש.

כך או כך, העיתון שבבעלות מימון חשוב מאוד לעתידו הפוליטי של דרעי, שכדי לקדם מהלכים פנימיים בש"ס חייב את תמיכת העיתון. השאלה הגדולה היא אם קשריו של דרעי עם מימון אינם מובהקים יותר מאלה של כחלון, והאם גם דרעי צריך לפסול עצמו מלטפל בתחום בגז?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker