עסקת ערוץ 10 |

מימן ומילצ'ן הקפיצו את המחיר: עשויים לקבל עד 60 מיליון שקל תמורת מניותיהם

RGE של לן בלווטיניק ואביב גלעדי תשלם עד 20 מיליון שקל תמורת השליטה ■ קיבלו אופציה לרכוש את יתרת מניות הערוץ תוך 4 שנים תמורת 40 מיליון שקל

אמיר טייג
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר טייג
נתי טוקר

בעלי המניות הותיקים של ערוץ עשר הצליחו להעלות את מחיר ברגע האחרון, כך שהם עשויים קבל תמורת המניות שלהם סכום של עד 60 מיליון שקל, כך נודע ל-TheMarker.

על פי מתווה עסקה, לפיה חברת RGE תרכוש את השליטה בערוץ, יקבלו יוסי מימן וארנון מילצ'ן תמורת 51% ממניות הערוץ כ-15 מיליון שקל במזומן בסמיכות לחתימת העסקה. כמו כן, אם ערוץ 10 יצליח באמצעות העתירה לבג"ץ להפחית את החוב של הערוץ בגין זיכיון העבר מ-16.8 מיליון שקל ל-5 מיליון שקל, יקבלו מימן ומילצ'ן 5 מיליון שקל נוספים, כך שהתקבול שלהם תמורת המניות עשוי להגיע בטווח הקצר עד 20 מיליון שקל.

במסגרת העסקה תקבל RGE אופציה לרכוש את יתרת המניות של ערוץ 10 (49%) תמורת 40 מיליון שקל נוספים. אופציה זו תהיה תקפה למשך 4 שנים. כך, שהתקבול המקסימאלי למימן ומילצ'ן עשוי להגיע תוך 4 שנים ל-60 מיליון שקלים.

ערוץ 10
חדשות ערוץ 10צילום: אסף עברון

נציין כי מימן ומילצ'ן הפסיקו להזרים כסף לערוץ כבר לפני מספר שנים, ובתום 2014 כאשר הסתיימה תקופת הזכיון של הערוץ, הם ויתרו למעשה על המניות שלהם. באותה העת הצליח המנכ"ל יוסי ורשבסקי לגבש עסקה מותנית עם אילן שילוח, במסגרתה מימן ומילצ'ן היו אמורים לוותר על המניות שלהם ללא תמורה. בהסכם זה, קיבל שילוח זכות סרוב המאפשרת לו לרכוש את ערוץ 10 בתנאים זהים לעסקאות עתידיות. הערכות הן כי הסיכוי ששילוח יבחר לרכוש את השליטה בערץ 10 במתווה זהה לזה שהושג עם RGE הוא נמוך מאוד.

מחר (א') צפוי ערוץ 10 להגיש לרשות השנייה את הבקשה הסופית לקבת רישיון קבוע לשידורים ל-15 שנה. ברשות השנייה העריכו כי הערוץ יעמוד בכל התנאים הנדרשים לקבלת רישיון ב-1 ביולי. הרישיון יתקבל על בסיס עסקת RGE שתרכוש את השליטה בערוץ.

לאחר העסקה, תחזיק RGE של לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקנטי 51% ממניות הערוץ. יוסי מימן יחזיק 37% ממניות הערוץ וארנון מילצ'ן כ-12%. עוד במסגרת העסקה RGE תיקח על עצמה את חובות הערוץ בהיקף של כ-120 מיליון שקל, ותזרים באופן מיידי לבנק לאומי כ-36 מיליון שקל על מנת לאפשר לערוץ לעמוד בערבות אותה דורשת הרשות השנייה לשם קבלת רשיון שידורים קבוע.

יוסי מימןצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker