עסקה בדקה ה-90: RGE רוכשת את ערוץ 10 מידי יוסי מימן

בעלי השליטה החדשים - לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקנאטי - ככל הנראה יכסו את חובות הערוץ בכ-120 מיליון שקל, ויזרימו כ-10 מיליון שקל לבעלים הנוכחיים

נתי טוקר
נתי טוקר

קבוצת RGE סיכמה היום בצהריים (ה') על רכישת ערוץ 10. הצדדים כעת מקיימים פגישות לסגירת הפרטים האחרונים של העסקה, ולקראת הגשת הערבויות בהיקף של כ-50 מיליון שקל. לפיכך יוכל הערוץ ככל הנראה לקבל רישיון לשידורים ל-15 שנה.

בעלי השליטה החדשים של הערוץ יהיו איש העסקים היהודי, לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקנאטי. ההערכות הן כי הם יכסו את חובות הערוץ, בהיקף של כ-120 מיליון שקל, ויזרימו במזומן כ-10 מיליון שקל לבעלי המניות הנוכחיים - יוסי מימן וארנון מילצ'ן, שידוללו משליטתם בערוץ. RGE כבר הלוותה לערוץ סכום של 10 מיליון שקל. סכום נוסף של כ-40 מיליון שקל יועבר למימן ולמילצ'ן בהמשך על בסיס ביצועי הערוץ העתידיים.

13 שנה אחרי שהוקם, הערוץ שהיה בשליטה של יוסי מימן ייצא מידיו ויעבור לידי קבוצת RGE. לפי הערכות ההפסדים של הבעלים הנוכחיים, מימן הפסיד על פעילות הערוץ כ-700 מיליון שקל במשך כל פעילותו; לאודר, שעזב את הערוץ בסוף 2013, הפסיד כ-500 מיליון שקל. מילצ'ן ידולל כעת עם הפסד נוסף של כ-200 מיליון שקל. במבנה הבעלות החדש תהיה RGE בעלת השליטה בערוץ עם 51%, והיתרה תתחלק בין מימן למילצ'ן.

אביב גלעדי
אביב גלעדיצילום: מוטי מילרוד

ערוץ 10 אמור להגיש עד ליום ראשון ערבויות בגובה 50 מיליון שקל לרשות השנייה - חלקן לדרישת הרישיון וחלקן בשל חובות תוכן של הערוץ. את הערבויות תציג קבוצת RGE. בימים האחרונים התנהל מו"מ מול בנק לאומי, שמעניק את הערבות לערוץ, והצדדים הגיעו להבנות.

מה שהאיץ את הסגירה של העסקה היא ההערכה כי החוב של 16.8 מיליון שקל, שהשית ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על הערוץ בשעותיו האחרונות כשר האוצר - יבוטל. הסיבה לכך היא העובדה שהמדינה לא הגנה על החלטה זו של ראש הממשלה בעתירת ערוץ 10 לבג"ץ בשל שביתת הפרקליטים.

בעלי השליטה החדשים שולטים כבר כיום בערוצי ספורט 5, בערוץ הילדים ובערוץ לוגי ובפעילויות מדיה נוספות. הרשות השנייה כבר קיבלה לידיה מסמכים שונים הנוגעים לפעילות הערוץ, והיא צפויה לאשר את העסקה. למשקיע הנוסף, אילן שילוח, תהיה זכות סירוב של 14 יום - אבל הוא לא צפוי להגיש הצעה גבוהה יותר. העסקה גם תמתין לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים, שטרם התבקש לאשרה.

מודי פרידמן, מנכ"ל RGE שכיהן בעבר גם כמנכ"ל הערוץ, הוביל את העסקה, וצפוי לשמש כיו"ר ערוץ 10.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ