רון לאודר יכול רק להצטער

הוא מימן מכיסו את הערוץ - אך בתום 2013 ברח ממנו כל עוד נפשו בו ■ עתה, היהודי החם מהשדרה החמישית במנהטן יכול לבוא בטענות בעיקר לשני האנשים שניהלו עבורו את הערוץ: אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי

אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נראה כי המפסיד הגדול במאבק המתחמם על השליטה בערוץ 10 הוא המשקיע האמריקאי רון לאודר, אשר במשך תקופה ארוכה מימן מכיסו את הערוץ - אך בתום 2013 ברח ממנו כל עוד נפשו בו. במהלך אותה שנה הזרים לאודר לערוץ כ–120 מיליון שקל, שנמוגו בשל ניהול בזבזני ורצון אי־רציונלי לדמות לערוץ 2.

לאודר כל כך רצה להיפטר ממניותיו, עד שהיה מוכן להזרים לערוץ עוד כ–35 מיליון שקל כדי שיוסי מימן יואיל לקבל אותן ממנו. עתה, היהודי החם מהשדרה החמישית במנהטן יכול לבוא בטענות בעיקר לשני האנשים שניהלו עבורו את הערוץ: אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי.

התוכנית האסטרטגית של מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, היתה מוכרת לכל מי שהיה מעורב בניהול הערוץ בשלוש השנים האחרונות: ורשבסקי רצה להפסיק את המרדף המתיש אחר הרייטינג של ערוץ 2, ולמקד את הערוץ באקטואליה ותוכן גבוה יותר. נכון, זה פחות זוהר בלי "האח הגדול" ולא עוצמתי כמו רייטינג של 40% בערבי שיא, אך ורשבסקי הוכיח כי המודל הזה עובד. מאז שקיבל לידיו את הערוץ, נהפכו מניות הערוץ מנטל לנכס.

בסוף 2013 אף אחד לא היה מוכן להוציא שקל מכיסו כדי לממן את הערוץ, ובסוף 2014 כבר נמצאו המשקיעים שהסכימו לשלם תמורתו 80 מיליון שקל. עתה, גם במחיר של 150 מיליון שקל לא ניתן לרכוש אותו. בסופו של התהליך, צפויים יוסי מימן וארנון מילצ'ן לקבל סכום כלשהו עבור המניות שלהם, בעוד שלאודר ואנשיו יכולים רק להצטער שהם לא היו אלה שהובילו את השינוי האסטרטגי שוורשבסקי הציע כבר לפני שנים.

רון לאודרצילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker