ערוץ 10 הגיש בקשה לממונה על ההגבלים להירכש על ידי אילן שילוח

שילוח מחזיק בזכות סירוב ראשונה לרכישת ערוץ 10 ■ בשלב זה, לא הוגשה בקשה דומה לרכישה הערוץ על ידי RGE של בלווטניק, שטרם הגישה הצעה מטעמה לרכישת ערוץ 10

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עורכי הדין של ערוץ 10 הגישו לפני כשבוע וחצי בקשה רשמית לממונה על ההגבלים העסקיים למיזוג עם אילן שילוח, כלומר להירכש על ידיו. בשלב זה, לא הוגשה בקשת מיזוג דומה מטעם הערוץ עם קבוצת RGE, שמעוניינת גם היא לרכוש את הערוץ אך טרם הגישה הצעה.

ל-TheMarker נודע כי שילוח אינו מתכוון להגיע לעסקה לבדו, אלא לצרף משקיעים מארה"ב, חלקם מתחום המדיה, שיחזיקו ביתרת 49% המניות בערוץ. לפי הערכות, המעורבות של משקיע נוסף תאפשר לשילוח להגיש הצעה משופרת לרכישת הערוץ.

הבקשה הרשמית שהעביר ערוץ 10 לממונה היא טכנית בעיקרה, שכן לערוץ 10 יש הסכם חתום עם שילוח מאז חודש מארס. עד כה השתהה ערוץ 10 בהגשת הבקשה לממונה, בעיקר בשל המו"מ שהתנהל מול קבוצת RGE.

כפי שנחשף ב-TheMarker, כבר בסוף 2014 חתם איש ההיי-טק ויו"ר קבוצת מקאן תל אביב, שילוח, על אופציה לרכישת הבעלות המלאה על ערוץ 10, ולכן יש לו זכות סירוב ראשונה מול כל הצעה אחרת שתוגש לערוץ. שילוח ערך בדיקת נאותות לערוץ בחודשים האחרונים, שבה עלה כי חובות הערוץ מסתכמים בכ-150 מיליון שקל. שילוח הודיע לאנשי ערוץ 10 על רצונו לממש את האופציה ולרכוש את הבעלות על הערוץ.

ואולם בחודשים האחרונים החל מו"מ לרכישת ערוץ 10 על ידי קבוצת RGE, שבבעלות לן בלווטניק, אביב גלעדי ומשפחת רקנטי. המו"מ התנהל באמצעות מנכ"ל RGE, מודי פרידמן, שניהל בעבר את ערוץ 10 במשך שתי קדנציות. RGE אמורה להגיש מטעמה הצעה סופית חתומה לרכישת ערוץ 10, וזו תועבר בהמשך לידי שילוח שיוכל להגיב בתחום 14 יום.

ההערכות הן ששילוח מתכוון להיאבק כדי לקבל את השליטה בערוץ 10, ובמסגרת זו להגיש הצעה משופרת יותר מזו של RGE, בצירוף של משקיעים נוספים מארה"ב. לוח הזמנים הסופי של ערוץ 10 הוא סוף מאי, אז הוא חייב להודיע לרשות השנייה על שינוי הבעלות כדי לקבל רישיון לשידורים.

שילוח התכוון בתחילה לרכוש את ערוץ 10 רק באמצעות נטילת כל חובותיו, ולהוציא את כל בעלי המניות מהאחזקות שלהם כיום. ואולם ככל הנראה RGE מתכוונת להגיש הצעה טובה יותר מבחינת בעלי המניות הנוכחיים, כולל תשלום עבור המניות או השארת אחזקת מיעוט של חלק מבעלי המניות הנוכחיים, ולכן שילוח ייאלץ לשפר את הצעתו.

במשרד הממונה על ההגבלים טרם השיבו לשילוח האם יכול לרכוש את ערוץ 10. הבעיה המרכזית מבחינה זו היא המעורבות - אם אכן ישנה כזו - של שילוח בפעילות משרד הפרסום מקאן תל אביב, שמחזיק גם בחברת רכש המדיה יוניברסל הגדולה בישראל. יוניברסל היא המממנת העיקר של ערוץ 10 כיום באמצעות עסקות מוקדמות לרכישת זמן אוויר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker