מגה הדיחה את מנכ"ל עדן טבע מרקט גיא פרוביזור; "עשו לי חיסול ממוקד, דורש להיות יו"ר"

מגה מינתה את מולי טימור, סמנכ"ל קבוצת אלון, למנכ"ל זמני ■ בשבועות האחרונים החריף הסכסוך בין הצדדים על רקע דרישה כי פרוביזור יזרים כספים לרשת

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דירקטוריון מגה הדיח את מנכ"ל עדן טבע מרקט, גיא פרוביזור, מתפקידו. פרוביזור הוא מייסד רשת המזון האורגנית ומחזיק 49% ממנה. 51% הנותרים בבעלות מגה של אלון רבוע כחול. אמש (ג') מינתה מגה את מולי טימור, סמנכ"ל קבוצת אלון רבוע כחול, למנכ"ל זמני. מגה מינתה את טימור במטרה לחזק את השליטה שלה ברשת, שהיתה מרוכזת בידי פרוביזור.

בשבועות האחרונים החריף הסכסוך בין פרוביזור לחברת מגה על רקע דרישתו של המנכ"ל החדש של אלון, אביגדור קפלן, כי פרוביזור יזרים כספים לרשת או שתדולל החזקתו בחברה. פרוביזור אינו מסכים וטוען כי הדבר מנוגד להסכם שיש לו עם היו"ר הקודם דודי ויסמן. כתוצאה מכך, מגה הפסיקה להזרים כסף לרשת וספקים שלא קיבלו תשלום הפסיקו לספק לה סחורה.

פרוביזור אמר בתגובה ל-TheMarker: "הפיטורים שלי הם צעד נוסף בחיסול הממוקד שמגה עושה עלי בשבועות האחרונים, וזאת על מנת להכריח אותי לשנות את ההסכם בינינו. רק לפני חודש אישר דירקטוריון החברה את הארכת כהונתי כמנכ"ל עד דצמבר 2015 ועכשיו כאמצעי לחץ מגה החליטו לפטר אותי. הסכם בעלי המניות ביני לבין מגה קובע במפורש שגיא פרוביזור יתן שירותי ניהול לחברה כמנכ"ל או כיו"ר כל עוד הוא בעל מניות בחברה. אני מצפה ממגה לעמוד בהסכם ולמנות אותי מיידית ליו"ר החברה".

גיא פרוביזור, מנכ"ל עדן טבע מרקטצילום: קפלן ברודה

סיור בסניף הרשת בגן העיר בתל אביב גילה אתמול מדפים ריקים ועובדים מפוחדים. הסיבה למדפים הריקים היא הפסקת תשלומים לספקים, שבתגובה הפסיקו את האספקה לעשרים סניפי הרשת. בין הספקים שלא מספקים סחורה ניתן למצוא ספקים גדולים כמו אסם, שטראוס וטמפו.

סדרנית ותיקה בסניף אמרה אתמול ל-TheMarker: "אנחנו מאוד מפחדים, אנחנו לא יודעים מה יקרה איתנו מחר, כלומר מה יוליד יום. הפחד הכי גדול הוא שפתאום נמצא את עצמנו בלי מקום עבודה או שחלילה בגלל הסכסוך בין הבעלים לא נקבל משכורות ביום ראשון".

מתחילת השבוע הוצאו מעל 100 מעובדי הרשת (המונה כ-600 עובדים) לחופשה יזומה. אלה שעובדים היום ייצאו כנראה לחופשה בהמשך השבוע או בשבוע הבא כשחבריהם לעבודה יחזרו. פרוביזור אמר אתמול ל-TheMarker כי המשכורות לעובדים ישולמו ביום שישי.

בסביבת אלון רבוע כחול טוענים כי פרוביזור מעוניין להביא את הדברים לכדי הסלמה בכדי להפעיל לחץ על אלון רבוע כחול בכדי שזו תעביר לרשת כספים. לכן לדבריהם אינו משלם כסף לספקים מה שהביא למדפים ריקים והוציא עובדים לחופשה.

אי הוודאות בעדן טבע מרקט מצטרפת למצבה הקשה של מגה קמעונאות של אלון רבוע כחול שנמצאת בהפסדים כבדים  לאחר שספגה הפסד תפעולי של 239 מיליון שקל ב־2013־2014.

כפי שפורסם ב-TheMarker החברה מנסה לפתור לפחות חלק מבעיותיה הכלכליות באמצעות ויתורים כספיים מצד העובדים.

ממגה נמסר בתגובה: "לאחרונה התגלו חילוקי דעות מסחריים בנוגע לאופן ניהול ופיתוח הרשת בין השותפים. אנו פועלים לפתרון הנושא בהקדם על מנת שעדן תמשיך במגמת הפיתוח והצמיחה שלה ועושים ככל שניתן שפעילות הרשת תחזור לשגרה בימים הקרובים בכוונת מולי טימור כי לפעול מיידית בסיוע רשת מגה להחזרת הרשת לפעילות שגרתית ורגילה כבר בימים הקרובים, לרבות חידוש מלאי המוצרים בחנויות והמשך מתן שירות איכותי ללקוחות הרשת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker