דבורית שרגל פורשת מבלוג ביקורת התקשורת: "צברתי שונאים - אבל התקשורת לא השתפרה"

שרגל, לשעבר סגנית עורך עיתון "רייטינג", החלה לכתוב את הבלוג באופן אנונימי לפני תשע שנים. "היה לי תסכול וזעם בגלל תפקיד שלא קיבלתי" ■ עד היום מומן הבלוג ממאקו ומתשלום שהעבירו לה גולשים עצמם בהתנדבות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15
נתי טוקר

דבורית שרגל, שכתבה במשך תשע שנים את בלוג ביקורת התקשורת , הודיעה היום בבלוג על פרישה. שרגל תפסיק לכתוב את הביקורת היומית והשבועית על העיתונות בישראל, והיא מתכוונת לעבור לעסוק בתחום הקולנוע הדוקומנטרי, בהמשך לסרט ראשון שכבר ביימה.

שרגל, לשעבר סגנית עורך עיתון "רייטינג", החלה לכתוב את הבלוג באופן אנונימי לפני תשע שנים. "היה לי תסכול וזעם בגלל תפקיד שלא קיבלתי (עורכת "רייטינג", נ"ט). הייתי מאוד מדוכאת ומהתסכול החלטתי לכתוב את הבלוג", אומרת שרגל ל-TheMarker. לאחר חצי שנה היא חשפה את זהותה, זאת משום שלדבריה "לא יכולתי לעמוד בזה שאני צריכה לתחזק שתי זהויות".

במהלך השנים הבלוג פורסם בפלטפורמות שונות, באתר אורנג', באתר אייס, באתר TheMarker וברשת TheMarler cafe, ומאז אוגוסט 2014 הוא עולה גם לאתר מאקו.  כיום ממומן האתר ממאקו ומתשלום שהעבירו לה גולשים עצמם בהתנדבות.  

דבורית שרגל. צילום: דניאל צ'צ'יק

לדבריה, המימון מבנק הפועלים הגיע מתקציב מעורבות חברתית של הבנק. מעולם לא פנו אליי בנוגע לתוכן. לא הם ולא האתרים האחרים שבהם כתבתי", היא אומרת.

מזה זמן רב תיכננה שרגל את עזיבת הבלוג. "הבנתי שאני לא יכולה יותר. המשכתי כי זה מקור הפרנסה היחיד שלי, אבל אני לא אדם שנוהג לזייף - ולא יכולתי יותר", היא אומרת. "במאקו שמעו על ההחלטה שלי בדיוק כמוך – מהבלוג. הרבה אנשים אמרו לי שעשיתי טעות וזה מזעזע שאני נשארת בלי מקור פרנסה - אבל אני חייבת להיות נאמנה לאמת שלי ואני רוצה לעסוק בקולנוע דוקומנטרי".

שרגל אומרת כי העובדה שסיקרה את ענף התקשורת סייעה לה באופן חלקי בלבד, לתפקיד שקיבלה בעבר כעורכת באתר תפוז. "הבלוג בעיקר הפך אותי לאדם מוכר ברשת, ואנשים ידעו שהם יכולים לסמוך עליי. אולי זה עזר לי בגיוס ההמונים לסרט שלי. ייתכן שהאמינות שלי סייעה", היא אומרת.

שרגל מסיימת את תשע השנים שלה בביקורת תקשורת בתחושה כי היא לא הצליחה לשנות או לשפר את מצב התקשורת. "ההנחה שלי היא שביקורת תקשורת לא מקדמת את התחום לאן שהוא. אני לא חושבת שהתקשורת נהיית יותר מודעת לעצמה בגלל הביקורת. אולי צברתי יותר שונאים בדרך, אבל התקשורת לא הפכה לטובה יותר", אומרת שרגל. "אולי יש דברים שכן חילחלו, ואולי יש עיתונאים שחוששים מלהתפדח בבלוג ונזהרים, אבל לא רוצה לקשור כתרים לעצמי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker