ערוץ 24 מקצץ תשלומים לספקים: "סכנה להמשך קיומו"

מנכ"ל ערוץ המוסיקה: "הערוץ הפסיד יותר מ-100 מיליון שקל מ-2008"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

 ערוץ 24 מתכוון לבצע סבב קיצוצים משמעותי בקרב ספקי הערוץ וחברות ההפקה - מחשש לקריסה של הערוץ. במכתב שהעביר אתמול לספקים מנכ"ל הערוץ, אורי דיקשטיין, הוא ציין כי "קיימת סכנה ממשית להמשך קיומו של ערוץ מוסיקה 24".

ערוץ המוסיקה עבר לבעלות הזכיינית קשת ב–2008. במכתב שהעביר דיקשטיין נטען כי "באופן מצטבר, מ–2008 ועד היום הפסיד הערוץ יותר מ–100 מיליון שקל שהושקעו על ידי בעלי המניות בערוץ". לדבריו, "המשבר שהחל עוד ב–2011 עם המחאה החברתית, והביא לצמצום משמעותי בהכנסות הערוץ מפרסום — רק הלך והחריף, על אף ציפיותינו כי יסתיים בשלב כלשהו, והמצב יחזור לקדמותו".

דיקשטיין ציין כי בעלי המניות עשו מאמץ לעמוד במחויבויות הרגולטוריות ולהוציא לדרך הפקות מקור, אך "הערוץ ממשיך לספוג הפסדים של מיליוני שקלים, בין היתר משום שבעוד ההכנסות ממשיכות לרדת, החובות הרגולטוריים עולים". בשל כך, בכוונת הערוץ לקצץ בתשלומים לספקים.

צילום: אייל טואג

במקביל, הערוץ עומד כיום בפני הליך שימוע במועצה לשידורי כבלים ולוויין, שבו תיבחן האפשרות להעניק לו הקלות בנוגע למחויבויות התוכן שלו.

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין החדשה, ד"ר יפעת בן חי־שגב, תומכת באופן עקרוני בהסדרת פעילות הערוצים הייעודיים, שרובם שרויים בקשיים כלכליים. כיום מחויבויות התוכן של הערוץ הן לפחות 24 מיליון שקל בשנה או 40% מההכנסות. לפי השינוי המוצע, מינימום ההשקעה יירד ל–21.6 מיליון שקל בשנה, או 60% מההכנסות.

מזכיינית ערוץ 2 קשת לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום