מדוע מסתירה לשכת ראש הממשלה את הלו"ז של נתן אשל?

אשל כיהן כראש הסגל וכראש לשכת רה"מ, וניהל מטעמו של נתניהו מגעים רבים ■ לשכת רה"מ: "לא ניתן לזהות או לבדל את הפגישות של אשל מתוך הלו"ז הכללי של רה"מ"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

לשכת ראש הממשלה מסרבת להיענות לבקשת חופש מידע ולהעביר לידי תנועת הצלחה מידע לגבי לוח הזמנים של נתן אשל, בעת שכיהן כראש לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו וכראש הסגל. לטענת לשכת רה"מ, "לא ניתן לאתר את המידע המבוקש".

עו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של עמותת הצלחה, פנה ללשכת ראש הממשלה בבקשה להעביר לידיו את לוח הזמנים של אשל בעת שכיהן בתפקידים רשמיים בלשכת ראש הממשלה, בין 2012-2009. הבקשה היתה לגבי פגישות שקיים וישיבות שבהן השתתף. אשל נודע כאחד האנשים החזקים בלשכת ראש הממשלה וניהל מטעמו מגעים רבים.

צילום: אוליבייה פיטוסי

אלא שבלשכת ראש הממשלה סירבו להיענות לבקשת מן. בתגובה ששיגרה איילת משה, הממונה על חוק חופש מידע בלשכת ראש הממשלה, הסבירה משה כי המידע לא יועבר מפני ש"לא ניתן לאתר את המידע המבוקש".

משה הסבירה כי הלו"ז של אשל נשמר במערכות הממוחשבות במשולב עם הלו"ז של ראש הממשלה, "באופן שההבחנה ביניהם היתה אפשרית בזמן אמת באמצעות אמצעים טכניים. המידע המבוקש נוצר במערכת כבר לפני כמה שנים, ולאחר בקשתך נעשה שחזור של הקבצים אולם בקובץ שהתקבל לא ניתן לזהות או לבדל את הפגישות של אשל מתוך הלו"ז הכללי של רה"מ".

לפי משה, הנחיית גורמי הביטחון הם כי לא ניתן למסור את לו"ז ראש הממשלה, אלא רק מידע חלקי מתוכו, ולכן הלו"ז כולו של אשל לא יועבר.

הלו"ז עצמו של ראש הממשלה נחשף חלקית במארס, ובין השאר עלה ממנו כי ראש הממשלה קיים פגישות רבות עם שר הביטחון אך לא נפגש כלל עם שר הרווחה.

עו"ד אלעד מן, יועמ"ש הצלחה מסר כי: "תשובת משרד ראש הממשלה ובמיוחד פרק הזמן הארוך שנמשך הטיפול בפניה מעלים תמיהות ותהיות רבות. על פניו, לא אמור להיות כל קושי להפריד רשומות של לוח זמנים המנוהל באופן ממוחשב וניתן לעשות זאת גם בזמן אמת וגם בדיעבד.

"חוסר האפשרות לעשות זאת, כפי שנטען על ידי משרד ראש הממשלה, הרי לא מאפשר לכאורה זיהוי של פגישותיו של אשל בזמן עבודתו במשרד. התמיהה הזאת מתחדדת משום שלמיטב ידיעתנו לא קיימת טענה שאשל וראש הממשלה קיימו לו"ז זהה ואשל נכח בכל פגישותיו של ראש הממשלה ולהיפך. נוכח הסירוב שנראה לא מוצדק או תואם את הדין - אנו שוקלים עכשיו את אפשרויות הפעולה השונות, לרבות במישור המשפטי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker