פיטורי העובדים בחדשות 2 יושהו עד יום שלישי הבא

בין חדשות 2 לארגון העיתונאים והוועד של חדשות 2 סוכם כי הפיטורים יושהו למשך שבוע וחצי, אז יתקיים דיון בבית הדין לעבודה ■ מנכ"ל חדשות 2, אבי וייס, מתכוון לבצע קיצוץ בשכר הבכירים בחדשות 2, בהם גם מגישים בכירים כמו יונית לוי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

חדשות 2, ארגון העיתונאים והוועד של חדשות 2 ביכמו כי סבב הפיטורים יושהה למשך שבוע וחצי עד יום שלישי הבא, אז יתקיים דיון בבית הדין לעבודה. בכוונת חדשות 2 לפטר 15-10 עובדים בחברת חדשות 2 ובערוץ הכנסת, וזאת במטרה לקצץ כ-4 מיליון שקל בתקציב החברה. בחדשות 2 מתכוונים גם לבצע קיצוץ בשכר הטאלנטים, אך עדיין לא ברור מה יהיה היקפו.

יונית לוי

חברת החדשות של ערוץ 2, בבעלות קשת ורשת, נכנסה לגירעון כספי בשנה האחרונה בעיקר בשל מבצע צוק איתן. בשל הגירעון, הרשות השנייה סירבה באחרונה לאשר את תקציב חדשות 2 לשנה הבאה. בינתיים קשת ורשת מסרבות להגדיל את המימון לחדשות 2.

בעקבות כך, הנהלת חדשות 2 החלה בשבועות האחרונים להיערך לקיצוץ של 4 מיליון שקל בהוצאות. בחברה צימצמו באחרונה את הוצאות המערכת, כמו הוצאות על מוניות, הפחיתו את השימוש בפרילאנסרים ואף הפסיקו את רכישת השירותים מסוכנות הידיעות AP.

למרות זאת, בחברה נאלצו לקצץ גם בהוצאות השכר, שמהוות את ההוצאה המרכזית של חדשות 2. מנכ"ל חדשות 2, אבי וייס, מתכוון לבצע קיצוץ בשכר הבכירים בחדשות 2, בהם גם מגישים בכירים כמו יונית לוי. במקביל, נוצר צורך לקצץ 15-10 משרות – חלקן בערוץ הכנסת, שמופעל על ידי חדשות 2 (ואמור לצאת בקרוב למכרז).

אבי וייס

בארגון העיתונאים טוענים כי ההנהלה לא שיתפה את וועד העובדים בתהליך ולא איפשרה לוועד להציג הצעות אחרות. בשל כך פנו העובדים לבית הדין לעבודה במטרה לעצור את הליך הפיטורים. בשלב זה עצר בית הדין את הפיטורים עד לדיון שיתקיים בנושא ביום ראשון.

במקביל, חברת האולפנים של נווה אילן, אולפני ג.ג, הוציאה שימועים ל-100 עובדי האולפנים. עובדים אלה מעניקים את השירותים הטכניים לחדשות 2. הנהלת האולפנים היתה אמורה להעניק להם תוספות שכר, אך בהנהלה ניסו לגלגל את העלויות על חדשות 2. ההערכות הן שחדשות 2 תקלוט חלק מהעובדים האלה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker