ההצעה של מימן לבלווטניק: תן 150 מיליון שקל - וערוץ 10 שלך

ב-RGE מעוניינים להיכנס לערוץ ברודקאסט ובחנו אפשרות למיזוג ערוץ 10 עם פעילות הקבוצה ■ ההצעה מצטרפת לשני גורמים משמעותיים שבוחנים השקעה בערוץ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

בעלי קבוצת RGE, לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקנאטי, קיבלו הצעה לרכישת השליטה בערוץ 10 מידי יוסי מימן תמורת כ-150 מיליון שקל. בקבוצת RGE מעוניינים להיכנס להשקעה בערוץ ברודקאסט ובחנו אפשרות למיזוג ערוץ 10 עם פעילות RGE, אך בשלב זה אין התקדמות במו"מ בשל חוסר הבהירות הרגולטורית בענף הטלוויזיה בישראל.

ההצעה לקבוצת RGE, שעדיין עומדת על הפרק, מצטרפת לשני גורמים משמעותיים שבוחנים את ההשקעה בערוץ 10: משקיע ההיי-טק ואיש הפרסום אילן שילוח, וקבוצת תיא תקשורת, הבעלים של אולפני הרצליה. גורמים נוספים שהוזכרו, כמו שלמה נחמה או יפית גריניברג, אינם על הפרק כרגע.

יוסי מימן
יוסי מימןצילום: עופר וקנין

קבוצת RGE, שמוכרת בעיקר בשל ערוצי הספורט והילדים שהיא מפעילה, נמצאת בבעלות שווה של גלעדי, המיליארדר לן בלווטניק ואיש העסקים אודי רקנאטי. מנכ"ל הקבוצה הוא מודי פרידמן, לשעבר מנכ"ל ערוץ 10. הקבוצה מעוניינת מזה זמן להתרחב לתחומים נוספים, כמו ערוץ חדשות, אך מהלכים אלה לא יצאו לפועל. באחרונה החלה החברה לספק שירותי אספקת תוכן לטלוויזיה הרב ערוצית של סלקום.

ההצעה לראשי RGE להיכנס להשקעה בערוץ 10 נמצאת על הפרק כבר זמן רב, עוד מ-2013, אך לא התקדמה לכדי מו"מ. גלעדי, שמנהל כיום את פעילות קבוצת הקולנוע אייקון של גלעדי, שהה בחודש האחרון בישראל ופגש את מימן ודן עמו בנושא ההשקעה בערוץ 10. במקביל, נערכו פגישות נוספות בין פרידמן לבין נציגו של מימן, ליאו מלמוד, וגורמים נוספים.

לן בלווטניקצילום: בלומברג

מודל העסקה האפשרי הוא השקעה של כ-150 מיליון שקל מצד RGE בקבוצה, סכום שלפי הערכות ערוץ 10 זקוק כעת כדי להתייצב ולצאת להשקעות חדשות. ב-RGE היו רוצים למזג את הפעילות של ערוץ 10 יחד עם הפעילויות הקיימות של הקבוצה כדי ליצור קבוצת טלוויזיה שפעילה בתחומים רבים. ואולם בשלב זה נראה כי הצדדים לא הגיעו למו"מ רציני.

גלעדי, שמוביל את הפעילות בישראל, כיו"ר RGE, סבור כי בשל אי בהירות רגולטרית יהיה זה סיכון גבוה מדי להיכנס להשקעה בערוץ 10. בין השאר עומדת על הפרק אפשרות לפיצול ערוץ 2 כך שתהיה תחרות מוגברת בין שלושה ערוצים מסחריים. אפשרות אחרת היא שהמדינה תצא במכרז להפעלת ערוץ חדשות. במצב כזה, בעלי המניות של RGE חוששים להיכנס להשקעה בערוץ 10.

גורם מעכב נוסף הוא החסם הרגולטורי. האחזקה של RGE בערוצי הספורט והילדים מונעת מהם להחזיק במקביל גם בשליטה בערוץ מסחרי. גלעדי עצמו החזיק בעבר ב-20% ברשת, אך נפטר מאחזקה זו עם הכניסה של אנדמול לרשת ב-2014.

הצעה נוספת שעומדת על הפרק היא של שילוח, שכבר הגיש לרשות ההגבלים בקשה לבדיקה מקדמית האם יוכל לקבל שליטה בערוץ 10 – וזאת בשל העובדה שהוא משמש יו"ר קבוצת הפרסום מקאן תל אביב. בשלב זה טרם גובשה חוות דעת ברשות ההגבלים בנושא זה, וגם הרשות השנייה עוד לא דנה בנושא.

תיא השקעות, הקבוצה בשליטת עמי גניגר ובניהולו של יואב פרץ, ניהלה גם היא מגעים להשקעה בערוץ 10. בדיווח האחרון של החברה לבורסה נמסר כי עדיין לא נרשמה התקדמות משמעותית במו"מ. תיא אמורה להיפרד בקרוב מפעילות האולפנים שלה בהרצליה לאור מכירת המגרש לאפריקה ישראל, וכניסה לתחום האחזקות בערוץ ברודקאסט קורצת מזה זמן רב לגניגר – שהתמודד גם במכרז ערוץ 2.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker