רייטינג

המרוץ ל-1.5 מיליון צופים: שיא צפייה לגמר "המירוץ למיליון"

מספר הצופים - הגבוה אי פעם לפרק הגמר של תוכניות ריאליטי

נתי טוקר

גמר העונה הרביעית של תוכנית הריאליטי "המרוץ למיליון" של זכיינית ערוץ 2 רשת מצליח לשבור שיאים: בגמר העונה אתמול צפו 1.506 מיליון צופים מכלל האוכלוסייה - הנתון הכי גבוה אי פעם לפרק הגמר של תוכניות ריאליטי במדד מספר הצופים.

במדד אלפי הצופים רשת שוברת למעשה את השיא של עצמה בתוכניות גמר ריאליטי: בגמר העונה השנייה של "המרוץ למיליון" נרשמו 1.479 מיליון צופים והוא במקום השני. את המקומות 3-5 כובשת זכיינית ערוץ 2 קשת עם פרקי הגמר של "מאסטר שף", שהגבוה שבהם, בעונה השלישית, הגיע ל-1.416 מיליון צופים. התוכנית "האח הגדול" מדורגת רק במקום החמישי עם גמר העונה השלישית, שהגיע ל-1.381 מיליון צופים.

גמר העונה הרביעית משיג תוצאה גבוהה יותר גם מגמר העונה השלישית, אז נרשמו 1.325 מיליון צופים לגמר התוכנית. מבחינת רייטינג (כלומר שיעור משקי הבית שבהם צפו בתוכנית) גמר "המחרוץ למיליון" רושם נתון גבוה יחסית של 36.7% לעומת 34% לגמר העונה השלישית.

מתוך עמוד הפייסבוק של וובה ואלה מהמירוץ למיליון

מבחינת רייטינג מדובר עדיין בנתון נמוך יחסית לתוכניות הגמר של "מאסטר שף" ו"האח הגדול". כלומר, ביותר משקי בית צפו בגמר תוכניות הריאליטי של קשת, אבל בגמר "המירוץ למיליון" שהו מספר גדול יותר של בני אדם מול כל מסך. הסיבה לכך היא ככל הנראה מפני ש"המירוץ למיליון" מתאפיינת בצפייה משותפת משפחתית, במיוחד בסופי שבוע.

רשת רושמת הישג גם בממוצע העונתי של כל התוכניות. 1.045 מיליון צופים בממוצע צפו בכל אחד מפרקי התוכנית (ורייטינג של 29.4% בכלל האוכלוסייה) לעומת 860 אלף צופים (ורייטינג של 25.6%) בממוצע בעונה הקודמת. המשמעות היא שהתוכנית ככל הנראה היתה רווחית לזכיינית רשת והצליחה להפוך אותה לתחרותיות יותר מול קשת.

אירוע הגמר של העונה התקיים בארגנטינה וניצחו בו שי גבריאל ושני אלון, שזכו במיליון שקלים. גבריאלי הוא חברו הטוב של בעלה של אלון, רונן.

היום תערוך קשת את גמר התוכנית "מאסטר שף vip", אך לאור נתוני הרייטינג הנמוכים יחסית של העונה התחזיות לגמר הן לא גבוהות ובוודאי לא כאלה שיסכנו את השיא של רשת.

צילום: עדי אורני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker