מה המחיר ששילם יעקב אילון על התקלה במדגם הבחירות?

נתוני הרייטינג דקה אחר דקה מראים כיצד צנח הרייטינג של ערוץ 1 בכמעט חצי לאחר תקלה בהצגת הנתונים במדגם

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

חברת אורעד, שסיפקה את התשתית הטכנולוגית להצגת נתוני המדגם בערוצי הטלוויזיה, תשיב לערוץ 1 את כל סכום העסקה שנחתם בין הצדדים ואף תשלם לערוץ פיצוי כספי נוסף. הסיבה: תקלה מביכה שגרמה החברה לערוץ 1 בעת הצגת המדגם בשעה 22:00. אורעד פירסמה היום, על חשבונה, מודעות התנצלות בכל העיתונים

ערוץ 1 השקיע מאות אלפי שקלים בהקמת אולפן חדש ונוצץ שכלל גם הולגרמות של המועמדים והצגת הנתונים בתלת מימד על ידי המגיש יעקב אילון. בערוץ קיוו כי יצליחו לתת תחרות של ממש לערוצים המסחריים בליל הבחירות.

כתבות נוספות ב-TheMarker

רביב דרוקר: "התוצאות נחתו עלי בבום. אולי אנחנו חיים בלה לה לנד"

פרשנות // ישראל שסועה ומפולגת: כך הצביעו עשרת השבטים בבחירות

אלא שתקלה מביכה פגעה בערוץ 1 ברגע הדרמטי. אילון הקריא את תוצאות המדגם בשעה 22:00 שלפיהן היה תיקו 27 מנדטים לליכוד ולמחנה הציוני. אלא שעל גבי המסך הוצמד להולוגרמה של יצחק הרצוג המספר 25, ואילו לזה של נתניהו הוצמד המספר 22. לאחר מכן תוקנה הטעות.

ניתוח נתוני הרייטינג מערב השידורים עשוי ללמד עד כמה פגעה בערוץ 1 התקלה. הערוץ התקרב לרגע משדר המדגם ברייטינג בינוני. בדקה 21:55 נרשם לערוץ 1 רייטינג של 6.6% באוכלוסייה היהודית. הנתון הזה הלך וגדל, על חשבון ערוצים 2 ו-10, והגיע לרגע השיא של 22:00 עם רייטינג של 12.6% - נתון גבוה מאוד יחסית לערוץ 1. ככל הנראה, בעקבות התקלה המביכה, הצופים זנחו את הערוץ ובבת אחת נחתך הרייטינג של הערוץ בכמעט חצי ל-7.6% - נתון שממנו הערוץ לא התאושש לאורך כל השעה.

במודעות ההתנצלות נכתב כי"התקלה כולה היא תוצאה של טעות אנוש של עובד חברת אורעד". התקלה נבעה מכך שהוצגה בטעות שקופית ניסיונית על גבי המסך במקום השקופית האמיתית.

חברת אורעד תיאלץ להשיב את סכום העסקה לערוץ 1 ואף תשלם פיצוי כספי. ההערכות הן כי עסקה היא בעלות של כ-100 אלף שקל, וכי פרסום המודעות והפיצוי הכספי יגיע לעשרות אלפי שקלים נוספים. בערוץ 1 אישרו את הפרטים אך סירבו להתייחס לסכומים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker