יו"ר ועדת הבחירות הורה לערוץ 20 לא לשדר מעצרת הימין

יו"ר המועצה לכבלים ולוויין צפויה לפתוח בהליך הפרה לכאורה נגד הערוץ בגין שידור התעמולה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר ועדת הבחירות, השופט סלים ג׳ובראן, עשה הערב שוב צעד בזמן אמת והורה לערוץ 20 לעצור שידור חי מעצרת הימין בכנסת. את העתירה נגד ערוץ 20 הגיש המחנה הציוני בטענה לתעמולה פוליטית. יו"ר המועצה לכבלים ולוויין, ד"ר יפעת בן חי שגב, צפויה לפתוח בהליך הפרה לכאורה נגד הערוץ בגין שידור התעמולה.  

ערוץ 20 הוא במקור ערוץ למורשת ישראל שעלה השנה לאוויר. הערוץ הוא בעל נטייה מובהקת לצד הימני של המפה הפוליטית. הערוץ העביר בשידור חי את הנאומים של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הכלכלה נפתלי בנט הערב מעצרת הימין בכיכר רבין בתל אביב.

שידור חי של נאומי פוליטיקאים בתקופה זו אסורים על פי חוק הבחירות. כל הערוצים האחרים לא העבירו את הנאומים עצמם בשידור חי מחשש לתעמולה, אלא מתכוונים להקליט את הנאום ולשדר חלקים רלוונטיים בהמשך.

עצרת הימין בכיכר רבין בתל אביב, הערבצילום: אי־פי

בערוץ 20 הקימו בכיכר עמדת שידור בהגשת עיתונאי "מעריב" קלמן ליבסקינד. באולפן שודרה התוכנית בהגשת פרשן ynet אטילה שומפלבי. בעקבות פניית המחנה הציוני השיב יו״ר הערוץ, מוטי שקלאר, לוועדת הבחירות כי אינם משדרים בשידור חי, ולאחר מכן מסר כי אינו יכול ליצור קשר עם הצוותים בשטח.

השופט ג׳ובראן כתב לשקלאר כי בשלב זה אינו יכול לברר את העתירה, אך אין לשדר בשידור חי נאומי פוליטיקאים שיש בהם משום תעמולה. הוראה כזו יצאה בעבר במערכת הבחירות של 2003, אז הורה השופט מישאל חשין לערוצי השידור להפסיק את שידור מסיבת העיתונאים שכינס אריאל שרון שבה נעשתה תעמולת בחירות.

תגובת ערוץ 20: "מרגע קבלת הפנייה השידור התנהל בהתאם להנחיות השופט. אנחנו פועלים ונמשיך לפעול בהתאם להנחיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker